Ventspils poliklīnika otro gadu iesaistījusies biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvija” organizētajā Ēnu dienā, piedāvājot skolēniem ieskatīties mediķu darba ikdienā.

Ēnu diena šogad visā Latvijā norisināsies 14. februārī, un Ventspils poliklīnikā šajā dienā varēs iepazīt fizioterapeita un laboratorijas speciālista ikdienu, kā arī uzdot speciālistam interesējošos jautājumus par šo profesiju. Fizioterapeits demonstrē un palīdz pacientiem izpildīt dažādus vingrojumus, piemēram, muskuļu funkciju un līdzsvara atjaunošanai vai uzturēšanai, stājas un gaitas korekcijai. Savukārt laboratorijas speciālista ikdiena paiet poliklīnikas laboratorijā, kurā apkalpo līdz 100 pacientiem dienā, ik dienu veicot no 200 līdz 400 dažādu testu.

Lai ēnotu Ventspils poliklīnikas fizioterapeitu vai laboratorijas speciālistu, jāpiesakās Ēnu dienas mājaslapā www.enudiena.lv. Skolēni piedāvātajām vakancēm varēs pieteikties no pirmdienas, 15. janvāra, un pieteikšanās paredzēta trīs kārtās – no 15. līdz 21. janvārim, no 25. līdz 28. janvārim un no 1. līdz 4. februārim. Pēc katras kārtas Ēnu devēji trīs dienu laikā apstiprinās vai noraidīs pieteikumus. Savukārt no 8. līdz 11. februārim skolēni varēs pieteikties atlikušajām vakancēm tajos uzņēmumos, kas izteikuši vēlmi uzņemt skolēnus, kas nevienā no trim pieteikšanās kārtām nav izvēlēti.

Vienlaikus Ventspils poliklīnika iespēju robežās piedāvā ēnot arī citus medicīnas speciālistus, ja skolēni izrādīs interesi. Ierosinājumus iepazīt citu speciālistu ikdienu gaidīsim uz e-pastu info@ventspilspoliklinika.lv vai pa tālruni 636 24287 līdz 12. februārim.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    gunča 12.01.2018, 12:05:30

    Jaunie ēnu dienā mācās kā uzturēt līmenī ēnu ekonomiku.

  • -1
    Nah Nahs. 12.01.2018, 12:29:06

    Skolas puikas,iespējams,vislabprātāk pavērotu,kā poliklīnikā pacientes pieņem ginekologs dr.Gurjanovs.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: