Ventspils pilsētā vidējā izmaksātā vecuma pensija 2017. gadā bija EUR 379, ieņemot 1. vietu starp republikas pilsētām, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) dati. Ventspilī 2017. gadā vecuma pensiju saņēma vidēji 8936 personas.

2017. gada laikā vidējā vecuma pensija Ventspils pilsētā pieauga par EUR 19, bet pensijas saņēmēju skaits samazinājās par 115.

Latvijā vidējā izmaksātā vecuma pensija 2017. gadā bija EUR 308 un vidējais pensiju saņēmēju skaits bija 457 045 personas. Ventspilī vidējā vecuma pensija bija par 70,53 EUR vai 23% lielāka nekā vidēji valstī.

Tāpat Ventspils pilsētā 2017. gadā bija arī augstākā vidējā no jauna piešķirtā vecuma pensija EUR 489, ieņemot 1. vietu starp republikas pilsētām, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) dati. Ventspilī 2017. gadā vecuma pensiju no jauna piešķīra 321 personai. Šāda tendence saglabājas pēdējos gadus - no jauna piešķirtā pensija Ventspils pilsētā būtiski pārsniedz Latvijā no jauna piešķirtās pensijas apjomu.

Latvijā vidējā no jauna piešķirtā vecuma pensija 2017. gadā bija EUR 335 un vecuma pensiju no jauna piešķīra 18 508 personām. Ventspilī vidējā no jauna piešķirtā vecuma pensija bija par EUR 153,84 vai 46% lielāka nekā vidēji valstī.

Augstāka vidējā no jauna piešķirtā vecuma pensija nozīmē, ka Ventspils pilsētā strādājošie ir saņēmuši augstākās vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Salīdzinot pensiju apmēru sadalījumu pret minimālo algu “uz rokas”, kas no 2018. gada sākuma ir EUR 310,13, tad Ventspils pilsētā 43% pensiju ir lielākas par šo robežu, Latvijā vidēji tikai 32%.

Lasi vēl

Komentāri (23)

 • -1
  No malas Pirms 3 nedēļām

  Vai tas vidējais tik augsts dēļ Lemberga pensijas superlieluma?
  Vai viņš nav drīzāk piederīgs Ventspils novadam?Kā nekā Puzes pagastā dzīvo.

 • 0
  Dzērvene Pirms 3 nedēļām

  Forši,ar šiem statistikas skaitļiem mazo pensiju saņēmēji ir paēduši,nomaksājuši visus komunālos,sapirkuši zāles un aizbraukuši ceļojumā.
  Jūs tur lielie pensiju saņēmēji turās,ehhhhhhhh kā es jūs saprotu ,grūti jums nabadziņiem.
  Vidējā alga zajebis,pensija vidējā ahujennā.
  Būtu labāk savilkuši statistiku cik dzīvo no iztikas minimuma,un vēl kādi tur cilvēku cieņas pazemojoši termini ir.
  Cik cilvēki ir tie kas dzīvojas pa socenem un cik ir tādi kuri nekur nedzivojas ,jo uzskata to par pazemojumu kaut kur iet ar pastieptu roku.

 • 0
  Kārlis Pirms 3 nedēļām

  Žēl, ka atalgojums Venspilī un vispār LV ir viens no zemākajiem EU.

 • 0
  berjozova13 Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Manuprāt labāk palikt mājas un pelnīt 700-800 EUR, nekā strādāt kaut kur Anglija pelnīt 1200 un 700 atdot par mazas istabas īri ….

 • 0
  Rasma Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Berjozova! Varētu, ludzu ,kontakus, par darba vietām, kur saņem 700-800 eur uz rokas? Labprtāt pieteiktos tādā darbā!

 • -2
  Pilsēta Pirms 3 nedēļām

  Paņemam manas mammas un Lemberga pensiju izdalām uz divi un iegūstam fantastisku ciparu.
  Vairāk tādu statistiku.

 • -4
  Jans Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Vari veikt apvērsumu matemātikas zinātnē un piedāvāt citu, labāku vidējā lieluma aprēķināšanas algoritmu. Kļūsi slavens un bagāts! Vismaz pagaidām cita varianta nav.

 • -1
  OSIS Pirms 3 nedēļām

  Ko te muld,atkal pašspodrināšana,vēl tik vai pareklamēt ka balto nēģeru pilsētā algas arī ir lielākās Latvijā

 • 0
  Nif nifs Pirms 3 nedēļām

  Kurš tad nezina, ka statistika ir neprecīzu skaitļu precīzs apkopojums, kurš neizsaka neko

 • 0
  gunča Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Visapšaubāmākie paziņojumi par kaut kādām statistikām nāk no augstu amatpersonu mutēm,it sevišķi,ja vajag palielīties par kaut kādiem it kā lieliem sasniegumiem,kuri vispār nav.

 • 0
  Antonija Pirms 3 nedēļām

  Vai tad nezinām, ka tas ir šūts ar baltiem diegiem.

 • 0
  Evita Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  30.janvāra VB Mertenas kundze rakstīja , ka tāds vidējais statistiskais rādījums ir bezjēdzīgs . Portāla veidotāji avīzi nelasa . Tāds ir vidējais secinājums .

 • -1
  Ena Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Vis, vis, vis sakarā jau varēja arī palielīties, ka Ventspils ir to pilsētu skaitā, kurās 2017. gadā visstraujāk ir samazinājies iedzīvotāju skaits.

 • -4
  berjozova13 Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nu uz statistikas datiem var skatieties no dažādam pusēm… kurš meklē negatīvu, tas to vienmēr atrod….
  No kurienes tad tev tādi dati, ja tie vēl nav publiski pieejami? :D Zini kā saka - ir mazi meli, ir lieli meli un tad ir statistika :D :*

 • -2
  Ventspils pilsētas dome Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Atbild Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa:
  Šobrīd nav pieejamas pilnas informācijas par iedzīvotāju skaita dinamiku Ventspilī, citās Latvijas pilsētās un valstī kopumā 2017. gadā, kas ļautu apstiprināt vai noliegt komentārā izteiktā apgalvojuma patiesumu. Līdz šim pēdējie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) dati pieejami par deklarēto iedzīvotāju skaitu 2017. gada 1. jūlijā. PMLP apkopotā informācija par reģistrēto iedzīvotāju skaitu Ventspilī, citās Latvijas administratīvajās teritorijās un Latvijā kopumā uz 2018. gada 1. janvāri varētu būt pieejama 2018. gada martā.

 • -1
  Ventspils pilsētas dome Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Pēdējie oficiālie dati gada griezumā ir par iedzīvotāju skaita izmaiņām uz 2017. gada sākumu. Iedzīvotāju skaits 2016. gadā Latvijā samazinājās. Skatoties pašvaldību griezumā, tikai 10 Pierīgas pašvaldībās bija vērojams iedzīvotāju skaita pieaugums. Lielāks iedzīvotāju skaita samazinājums nekā Ventspils pilsētā bija 83 Latvijas pašvaldībās, no tām arī divās republikas pilsētās.
  Ventspilī iedzīvotāju skaita samazinājums, kas raksturīgs visām pašvaldībām ārpus Lielrīgas reģiona, ir daudz nebūtiskāks un noris daudz lēnāk nekā citviet Latvijā. Arī domnīcas “Certus” prognozes liecina, ka līdz 2030. gadam iedzīvotāju skaita izmaiņas ar lejupvērstu tendenci būtiskāk skars citas lielās Latvijas pašvaldības.

 • 0
  Anita Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Vidēji Latvijas iedzīvotājs saņem ap 800 eiro algu ,ap 370 pensiju , katram ir ap vienu dzīvokli, vidēji katrs ir paēdis, vidēji katrs ir pa pusei vesels, vidēji katram ir viens jauns ziemas zābaks un puse no silta ziemas apģērba. Vidēji mēs esam pa pusei laimīgākie cilvēki uz planētas Zeme.

 • 0
  gunča Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Nu vispār gan Ventspilī,gan valstī kopumā,starp daudzām citām nabadzīgām valstīm,esam vienā vidēji dziļā d..sā.
  Kas ir ,Jans,atkal žults?

 • 0
  Reptīlis Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Vispār jau pasaulē tik primitīvi vis nerēķina vidējo. Parasti atmet pirmos un pēdējos , teiksim, 10, un tad no atlikušajiem rēķina vidējo.

 • -3
  Ventspils pilsētas dome Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Atbild Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa:
  Vidējā vecuma pensija konkrētā laika nogrieznī ir viens no visbiežāk izmantotajiem ekonomiskajiem rādītājiem, kas sasaistāms ar citām norisēm ekonomikā, piemēram, algu lielumu konkrētā pilsētā un reģionā. Tas ietver arī iedzīvotāju individuālās ekonomiskās aktivitātes raksturlielumus, piemēram, uzkrāto pensijas kapitālu, apdrošināšanas stāžu u.c. Arī augstāka vidējā no jauna piešķirtā vecuma pensija nozīmē, ka Ventspils pilsētā strādājošie ir saņēmuši augstākās vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

 • 0
  Ventspils pilsētas dome Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Ņemot vērā Latvijā un Ventspilī kopumā lielo senioru īpatsvaru starp dažādām iedzīvotāju grupām, vecuma pensija savā ziņā raksturo arī kopējo dzīves līmeni. Ventspils pilsētas pašvaldība apzinās, ka ir iedzīvotāji, kuri saņem mazas vai ļoti mazas pensijas, līdz ar to Sociālais dienests piešķir dažāda veida pabalstus. 2018. gadā Ventspils pilsētā pieejami 49 dažāda veida pabalsti, kam pašvaldības budžetā atvēlēti 1,576 miljoni eiro. No tiem 11 dažādi pabalsti – tieši pensionāriem un personām ar invaliditāti ar zemiem ienākumiem, kam pašvaldības budžetā paredzēti vairāk nekā 865 tūkstoši eiro. Vienlaikus jāpiebilst, ka to iedzīvotāju daļa, kuri Ventspils pilsētā saņem mazas vai ļoti mazas pensijas, ir procentuāli mazāka nekā valstī vidēji.

 • -1
  Ventspils pilsētas dome Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Vidējā pensija Ventspils pilsētā 2017. gadā ir aprēķināta no 8 936 pensiju saņēmējiem. Lielo pensiju (1500€ un vairāk) saņēmēju skaits ir 1,4% no kopējā pensionāru skaita, līdz ar to atstāj nelielu ietekmi uz vidējās pensijas aprēķina rezultātu.

 • -1
  Aka Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tiem kas vēl nezina. Lembergs pensijā aizgāja pirms diviem gadiem, tā kā tas neietekmē vidējo pensiju 2017. gadā. Taču interesanti ir tas, ka daži sētnieki vai komunālie darbinieki saņem 500 eiro pensiju, bet pedagogs ar augstāko izglītību un 40+ gadu stāžu - 350 eiro!!! Tā kā, mīļie daudz ko Jūs nezinat...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: