Tēma: Pensija

 • Kariņš: Latvijā būs jādomā par pensijas vecuma celšanu 14

  Latvijā neizbēgami būs jādomā par pensijas vecuma celšanu, valdības ārkārtas sēdē sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Premjers to pauda, diskutējot par valsts ekonomisko stāvokli un tā uzlabošanas iespējām pēc informatīvā ziņojuma par Latvijas Stabilitātes programmu 2023.-2026. gadam uzklausīšanas.

 • Seniori grib dzīvot labāk 0

  Ventspils seniori no jaunās Saeimas un valdības sagaida lielāku ieinteresētību un rūpes par vecāko paaudzi. Līdz šim organizācijām, kas pārstāv pensionāru intereses, nav izdevies nodibināt kontaktus ar tagadējo labklājības ministri.

 • Pensijas indeksēs ātrāk - no 1. augusta 3

  Lai pensionāriem kompensētu augošo inflāciju un energoresursu cenu paaugstināšanos, šogad pensijas indeksēs jau no 1. augusta, galīgajā lasījumā lēma Saeima.

 • Atbalsta ieceri indeksēt pensijas agrāk 0

  Saeima konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz pensijas šogad indeksēt par mēnesi agrāk – 1. septembrī, lai pensionāriem kompensētu augošo inflāciju un energoresursu cenu paaugstināšanos.

 • Nākamgad 20 000 cilvēku saņems minimālo vecuma pensiju 19

  Nākamgad minimālo vecuma pensiju saņems 20 000 cilvēku, tās apmēram atkarībā no darba stāža un, iespējamas, invaliditātes svārstoties no 88 līdz 208 eiro, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

 • VSAA: Maksa par pensiju un pabalstu piegādi dzīvesvietā nākamajā gadā nemainīsies 0

  Nākamajā gadā iedzīvotājiem, kuriem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto valsts pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegāde saņēmēja dzīvesvietā tiek nodrošināta ar VAS "Latvijas pasts" starpniecību, piegādes pakalpojuma maksa saglabāsies nemainīga un būs 2,39 eiro, informēja VSAA preses sekretāre Iveta Daine.

 • Plānots pārskatīt pensiju indeksācijas ietekmi uz pabalstu saņēmējiem 0

  Ventspils dome plāno veikt grozījumus Ventspils pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 1 ''Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā'', paredzot paaugstināt ienākumu līmeņus maznodrošinātā statusa piešķiršanai un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanai pensionāriem un personām ar invaliditāti.