Lai stiprinātu Ventspils brīvostas pozīcijas lejamkravu un ķīmisko kravu pārkraušanā, šobrīd ir noslēgušies piestātnes Nr. 35a pārbūves darbi. Ziemeļu mola teritorijā esošā piestātne ir atjaunota un uzlabota pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma.

Ventspils brīvostas piestātne Nr. 35a ir viena no trim kravu pārkraušanas piestātnēm pie Ziemeļu mola. Pārbūves darbu laikā ir izbūvēti divi jauni kuģu tauvošanas atdurpāļi, kas jau esošo piestātni turpmāk padarīs drošāku un atbilstošāku mūsdienu kravu apkalpošanas prasībām. Tā kā piestātne Nr. 35a kalpo kā dažādu bīstamo kravu pārkraušanas punkts, tai jāatbilst visaugstākajiem hidrobūvju būvniecības standartiem.

Piestātņu nomnieka SIA “VK Terminal Services” pārstāvis Renārs Pūce uzsver, ka piestātnei Nr. 35a ir būtiska loma kopējās kravu nomenklatūras apstrādē, jo tā ir krasta rezervuāriem tuvākā dziļūdens piestātne, uz kuras jau šobrīd var tikt veiktas operācijas, segregējot līdz pieciem dažādiem produktiem. “Tā kā nākotnei svarīga ir elastība, tad šī piestātne spēlēs centrālo lomu, jo spēs nosegt proporcionāli lielāko klientu vajadzību loku. Līdztekus esošajām tehnoloģiskajām iespējām, kas ļauj uz piestātnes Nr. 35a apstrādāt gaišos naftas produktus un naftas ķīmiju (tai skaitā metanolu), turpmāk varēs veikt tā sauktās kuģis–kuģis pārkraušanas operācijas, turklāt to darīt videi draudzīgā veidā, izmantojot tvaiku savākšanas iekārtu. Papildus gaišo naftas produktu un naftas ķīmijas pārstrādei, ir pielāgota piestātnes infrastruktūra arī pārtikas izcelsmes eļļu pārkraušanai, kas ļaus Ventspils ostai stiprināt savu konkurētspēju.”

Piestātnes Nr. 35a pārbūves darbus veica AS “BMGS”, izmaksām sasniedzot 2,2 miljonus eiro (bez PVN). Būvuzraudzību objektā nodrošināja SIA “Isliena V”, savukārt autoruzraudzību – SIA “CHR Design Solutions”.

Piestātnes Nr.35a būvniecība tika finansēta no Ventspils brīvostas pārvaldes līdzekļiem. Ventspils ostas hidrobūvju uzturēšana un atjaunošana ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes svarīgākajiem uzdevumiem, lai ostas uzņēmējiem tiktu nodrošināti labākie apstākļi kravu apstrādei un pārkraušanai.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Covid 19-24.ventspils.lv 21.05.2024, 16:16:19

    Vai tas tiesa,ka AS “BMGS” ejot švaki?Vai gaidāma maksātnespējas izsludināšana?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: