Tēma: Kuģi

 • Kravu apgrozījums 2023. gadā sasniedz 10,4 miljonus tonnu 0

  2023. gadu Ventspils brīvostā strādājošie termināļi noslēguši ar kopā pārkrautiem 10,4 miljoniem tonnu, kas nedaudz pārsniedz gada sākumā izteiktās prognozes. Kā jau tika gaidīts, samazinājies fosilo energoresursu kravu, īpaši naftas produktu, apjoms, bet palielinājies dažādu beramkravu daudzums ostā.

 • Pērn aizturēti divi ārvalstu kuģi 0

  Pērn Latvijas Jūras administrācijas (LJA) Kuģošanas drošības inspekcijas inspektori ārvalstu kuģiem ostas valsts kontroles inspekcijas veikuši 345 reizes, un gada laikā ir aizturēti divi ārvalstu kuģi, informē LJA pārstāvji.

 • Intervija ar Aināru Austrumu. Man ir palaimējies strādāt ar dažādu tautību cilvēkiem 1

  Trešo mēnesi Ventspils brīvostas kapteiņa amatā strādā Ainārs Austrums – jaunākais Ventspils ostas kapteinis atjaunotās Latvijas neatkarības vēsturē. Neskatoties uz vecumu (jaunajam ostas kapteinim ir 42 gadi), viņam ir vairāk nekā 20 gadu jūras tālbraucēja pieredze, tajā skaitā – arī kā lieltonnāžas naftas tankkuģu kapteinim.

 • Kā kuģa dzenskrūve pārtapa kinētiskā mākslas darbā 7

  10. jūnijā plkst. 13 Ostas promenādē tiks atklāts jauns apskates objekts ''Cilvēciskais spēks''. Kad pirms septiņiem gadiem Brīvostas pārvaldes ūdenslīdējs Deniss Lapins izcēla dzenskrūvi no jūras dzelmes 22 metru dziļuma, iespējams, neviens nenojauta, cik vēl cilvēcisko spēku vajadzēs, lai šis 3,5m lielais un teju 3 tonnas smagais priekšmets pārvērstos apskates objektā.

 • Brīvosta atjauno priekšostas krasta nostiprinājumu 0

  Ventspils brīvostā pilnā sparā turpinās priekšostas krasta nostiprinājumu atjaunošana no Ziemeļu mola līdz pat ''Baltic Coal terminal'' aptuveni 740 metru garumā, kas izmaksās gandrīz 2 miljonus eiro.

 • Ostā ienāks kruīza kuģis «Deutschland» 9

  Pēc divu gadu pārtraukuma Ventspilī atkal ienāks kruīza kuģis ar pasažieriem no Vācijas. Pirmdien, 30. maijā, Ventspilī viesosies kruīza kuģis ''Deutschland'' ar vairāk kā 500 atpūtniekiem un 290 ekipāžas locekļiem.

 • Pabeigts kuģu ceļu ārkārtas padziļināšanas darbu pirmais posms 8

  No aptuveni 100 tūkstošiem kubikmetru grunts atbrīvojot Ventspils ostas kuģu ceļu, noslēdzies ostas ārkārtas padziļināšanas darbu pirmais posms, kas bija nepieciešams gada sākuma stipro vēju radīto smilšu sanesumu dēļ. Pēc 15. maija, kad beigsies zivju nārsta laiks, plānots darbus pabeigt, lai pilnībā atjaunotu dziļumus Ventspils ostā.

 • Neizpratni raisa zīmējums uz kuģa skursteņa 32

  2. maijā vairāki ventspilnieki sociālajos tīklos dalījušies ar 1. maijā Ventspils ostā ienākušā sauskravu kuģa ''KOHL I'' attēlu. Interesi izraisījis kuģa skurstenis, uz kura redzams šobrīd neviennozīmīgas asociācijas raisošais burts ''Z''.

 • 2021.gadā palielinājies vietējo kravu īpatsvars 3

  2021. gadā Ventspils brīvostā strādājošie termināļi kopā pārkrāva 11,1 miljonu tonnu kravas. Elastīgi pielāgojoties tirgus apstākļiem, termināļiem izdevies palielināt vietējo kravu īpatsvaru ostas kravu apjomā. Jauns rekords sasniegts ar prāmjiem pārvadāto kravu grupā.

 • Prioritāte – ostas flotes attīstība 12

  Apstākļos, kad Krievijas politikas pārvirzīt kravas uz savām ostām un pasaules ekonomisko notikumu diktētā pieprasījuma pēc energoresursiem samazinājuma dēļ būtiski sarucis kravu apjoms Ventspils brīvostā strādājošajos termināļos, arī Ventspils brīvostas pārvaldei jārēķinās ar ienākumu samazinājumu.

 • Kuģu remontam un apkopei izvēlas Ventspils brīvostu 26

  Sadarbojoties vairākiem pakalpojumu sniedzējiem Ventspils brīvostā, izdevies pilnveidot kuģu remontdarbu piedāvājumu, ko kuģu kompānijas līdz šim Ventspilī izvēlējās reti.

 • Ir jāmeklē un jāatrod savas priekšrocības 38

  2020. gads Ventspils brīvostas pārvaldei bija pārmaiņu gads. Gaidāmā ostas pārvaldes reforma sakrita ar Krievijas realizētajām iecerēm novirzīt ogļu kravas uz savām ostām un Covid-19 pandēmijas raisītajām izmaiņām pieprasījumā pēc energoresursiem. Uz jautājumiem par aizvadīto gadu un šī gada prognozēm atbild Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.

 • «Stena Line» paraksta ilgtermiņa līgumu 3

  Uzņēmumi "Stena Line" un "Noord Natie Ventspils Terminals” (NNVT) ir parakstījuši līgumu uz 20 gadiem, vienojoties par pastāvīgu prāmju satiksmi no Ventspils brīvostas.