Trešdien, 8. janvārī, vizītē Ventspilī ieradās Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai ar Ventspils brīvostas pārvaldes vadību, kā arī ostas termināļu pārstāvjiem pārrunātu esošo situāciju Ventspils ostā un nepieciešamo rīcību kvalitatīva ostas pārvaldes darba nodrošināšanā.

Sanāksmē ar termināļu pārstāvjiem piedalījās arī Ventspils brīvostas pārvaldes vadība - valdes priekšsēdētāja Inguna Strautmane, valdes loceklis Ģirts Valdis Kristovskis un pārvaldnieks Andris Purmalis, kā arī VAS ''Ventas osta'' valdes locekle Baiba Vīlipa.

Ministrs informēja uzņēmumus par esošajām un plānotajām izmaiņām Ventspils ostas pārvaldībā, uzsverot, ka šī ir nebijusi situācija, kas prasījusi straujus lēmumus: ''Esam ieinteresēti, lai Ventspils osta plauktu un attīstītos.'' Šobrīd ir pārejas process, kurā tiek lemts, kā sadalīt funkcijas un pienākumus starp Ventspils brīvostas pārvaldi un VAS ''Ventas osta'', līdz ar to noteiktu laiku paralēli pastāvēs divas struktūras, bet par visām izmaiņām uzņēmēji laikus tiks informēti. Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja Strautmane uzsvēra, ka izmaiņām pārvaldībā nekādi nebūtu jātraucē uzņēmēju darbs.

Uz tikšanos ar ministru un Ventspils brīvostas pārvaldes vadību bija ieradušies pārstāvji no 17 ostas termināļiem un ar kravu plūsmas organizēšanu saistītiem uzņēmumiem. Uzņēmēji atzinīgi novērtēja iespēju informēt par savu darbu, sankciju ietekmi, kā arī nākotnes plāniem, vairākkārtīgi slavējot operatīvo darbu, kas ļāvis Ventspils brīvostas pārvaldi no sankciju saraksta izņemt ļoti īsā laikā. Uzņēmēji informēja, ka šobrīd darbs atkal norit normālā režīmā, tomēr prognozes par ietekmi ilgtermiņā izteikt būtu pāragri, jo galvenais jautājums ir Ventspils koridora konkurētspējas nodrošināšana kopumā, kas ietver ne vien ostu, bet arī pārvadājumus pa dzelzceļu.

Lai pēc iespējas precīzāk identificētu katra ostas termināļa situāciju un nepieciešamo atbalstu no Ventspils brīvostas pārvaldes puses, jau kopš 23. decembra ar katru uzņēmumu individuāli tiekas arī Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.

Ventspils brīvostas pārvalde aicina uzņēmējus uz turpmāku sadarbību un piedāvā sniegt visu iespējamo atbalstu, lai Ventspils osta varētu sekmīgi attīstīties.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -12
  keda 09.01.2020, 11:07:26

  Un tomēr ir pavisam nesaprotami, ka ministrs tiekas ar VENTSPILS ostas vadību, bet tikšanās nepiedalās pašvaldība. Nu ir tas greizi. Tas ir apmēram tā, kā izīrēt kādam daļu sava dzīvokļa vai mājās un ļaut viņam pēc savas patikas darīties ar mitekli. Un tev pat neviens neko neprasa - krāsojam, jaucam, ceļam klāt, pasaucam vēl kādu....

 • -2
  gg65 09.01.2020, 12:54:03

  Savā ziņā tev taisnība ir. Bet tad var līdzīgi teikt, ka ir diezgan bēdīgi, ka domes komisijās piedalās un visu lemj tikai vienas partijas pārstāvji. Pat Saeimā visas partijas tiek strādāt komisijās.

 • -9
  arcus 09.01.2020, 13:12:23

  Tu domā komisijas vai komitejas? Tās ir dažādas lietas, taču gan visās komitejās, gan visās komisijās ir pārstāvēti opozīcijas deputāti. Ja viņi nenāk uz sēdēm un negrib strādāt- tā cita lieta!!!!

 • -2
  ilona kaķis 10.01.2020, 14:14:56

  Tāpēc jau Ventspils jāuzlūko kā pozitīvs retums, kur notiek virzība uz priekšu, nevis mūžīgie partiju kašķi. Protams, ka opozīcija arī šeit mēģināja, bet nu tik idiotiskā izpildījumā, ka tagad savu taisnības cīnītāju tēlu ir izgāzuši pavisam.

 • -8
  Nif nifs 09.01.2020, 13:45:36

  Tās vienas partijas pārstāvji tomēr - patīk vai nepatīk - tika attiecīgā daudzumā ievēlēti. Bet ministrs jau ar to vadību varēja tikties arī Rīgā, šķiet, neviens no tiem tak nav ventiš.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: