Jau tuvākajā laikā Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā sāksies jaunas ražošanas ēkas būvniecības darbi. Ventspils brīvostas pārvaldes izsludinātajā konkursā par būvniecības darbu veikšanu uzvarēja SIA “Ostas celtnieks”.

Jaunajā ēkā savu darbību Ventspilī attīstīs inovatīvo iepakojumu ražotājs “Immer Digital”.

“Mums ir jāpanāk, ka uzņēmumi, kas ražo augstas pievienotās vērtības produktus, strādā Latvijā, un, kas ir īpaši svarīgi valsts līdzsvarotai attīstībai – reģionos. Gatava infrastruktūra, kur uzņēmums var uzreiz nākt un strādāt, ir ļoti svarīgs priekšnoteikums, lai uzņēmums ar savām investīcijām nobalsotu par Latviju. Tikai tā varēsim panākt, ka Latvijas iedzīvotājiem ne tikai nav jābrauc darba meklējumos uz ārzemēm, bet, ka viņiem ir kur atgriezties. Jau 17 gadus Ventspilī tiek mērķtiecīgi veidots jauns rūpnieciskais parks, un šī politika ir attaisnojusies,” uzskata Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

Ventspils brīvostas izsludinātajā atklātajā konkursā par ražošanas ēkas Nr. 6 būvniecību Ventspils augsto tehnoloģiju parkā uzvarēja pretendents, kas piedāvāja zemāko cenu, SIA “Ostas celtnieks” . Būvniecības līgums noslēgts par 7,7 miljoniem eiro. Būvniecību ar 1,2 miljoniem eiro līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Par ēkas nomu noslēgts līgums ar AS “Immer Digital”, kas jau 2 gadus strādā Ventspils brīvostas būvētā ražošanas ēkā Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Uzņēmums ražo mūsdienīgu, pilnībā pārstrādājumu iepakojamo materiālu un plāno darbību būtiski paplašināt. Pēc 2. ražotnes atvēršanas uzņēmuma ieguldījumi Ventspilī pārsniegs 11 miljonus eiro.

Līdz 2021. gadam Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā plānots uzbūvēt trīs jaunas ražošanas ēkas – divas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā un vienu Ventspils lidostas rūpnieciskajā zonā Ganību ielā 103.

Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma kopš 2002. gada uzbūvētas 9 ražošanas ēkas, darbam Ventspils brīvostā piesaistīti vairāk nekā 20 ražošanas uzņēmumu, kas kopā radījuši vairāk nekā 1700 jaunu darbavietu. Apstrādes rūpniecības izaugsmes rādītāji Ventspilī šobrīd ir augstākie Latvijā, ļaujot Ventspilij ieņemt stabilu vietu reģiona rūpniecisko centru vidū.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -1
  dr.Bormentāls 15.02.2019, 16:48:10

  Vēl viena ražotne,kur strādnieku nebūs,jo jābūt bezmaz inženierim,lai atbilstu viņu prasībām.

 • -9
  yolo 16.02.2019, 08:41:59

  Kas tev liedz kļūt par inženieri?

 • 0
  Kurzemniece. 16.02.2019, 12:18:50

  >>yolo
  Nu,domāju,ka tiem,kam jau pāri 50,diez vai izdosies pārkvalificēties.Un studēt augstskolā par inženieri,ne tik.

 • -7
  arcus 16.02.2019, 14:28:59

  Tieši tā ! Šodien nav vajadzīgi nekvalificēti strādnieki, kas, piemēram, sēd pie štances un spaida pedāli. Šodien vajadzīgi kvalificēti, izglītoti cilvēki, kas var apkalpot gudras mašīnas. Ja tāds neesi, neko darīt, vajadzīgi arī sētnieki u.c. Arī cienījamas profesijas.

 • -1
  Mortīcija 16.02.2019, 17:11:18

  Sētnieks Ventspilī nav cienījama profesija.Teritorijas milzīgas,alga relatīvi niecīga,nav ne lapu pūtēju,ne sniega frēžu...

 • -4
  arcus 17.02.2019, 09:04:44

  Nav tādu Ventspils sētnieku vai Varakļānu sētnieki! Nosauc pilsētas, kur alga ir lielāka! Vai zini, cik sētnieks saņem Talsos, Jelgavā vai Rēzeknē???

 • -2
  Niķeļgalva 16.02.2019, 16:51:06

  Atkal viens kantoris,kur pa minimālo būs jāvergo

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: