No 16. līdz 22.jūnijam Ķīnas galvaspilsētā Pekinā Ventspils brīvostas pārvalde, Satiksmes ministra Ulda Auguļa delegācijas sastāvā, piedalījās starptautiskajā tehnoloģiju un transporta izstādē, konferencē “World Transport Convention” un Starptautiskās Joslas un ceļa transporta alianses (BRITA) dibināšanā.

Ventspils brīvosta parakstīja arī sadarbības memorandu ar Ķīnas transporta ministrijas struktūrvienību LOGINK.

Vizītes laikā Ķīnā LR Satiksmes ministrs Uldis Augulis un ministrijas pārstāvji, nozares dalībnieki, tai skaitā Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs, piedalījās Starptautiskās Joslas un ceļa transporta alianses (BRITA – Belt and Road International Transport Alliance) dibināšanā. BRITA ir Ķīnas iniciēts daudzpusējas sadarbības formāts, kas apvieno Joslas un ceļa iniciatīvas realizēšanā iesaistīto valstu transporta un loģistikas nozaru galvenos spēlētājus. Latviju BRITĀ pārstāv Satiksmes ministrija un aliansē iestājušies astoņi nozares uzņēmumi no Latvijas, tai skaitā Ventspils brīvostas pārvalde.

Vizītes laikā Ventspils brīvosta parakstīja sadarbības memorandu ar Ķīnas Tautas Republikas transporta ministrijas struktūrvienību LOGINK par sadarbību un pieredzes apmaiņu transporta un loģistikas jomā. “World Transport Convention” Izstādes mērķis ir vienuviet prezentēt tehnoloģiju, zinātnes un transporta nozares sasniegumus un attīstību, kā arī veicināt iniciatīvas "Josla un ceļš" infrastruktūras savstarpējo  mijiedarbību. Latvijas nacionālajā stendā par sadarbības iespējām stāstīja lielākie transporta un loģistikas nozares pārstāvji – “Latvijas Dzelzceļš”, lidosta, Ventspils, Rīgas un Liepājas ostas ar devīzi VIA LATVIA, kurā ietvertais vārds “ceļš” simbolizē kustību un nepārtrauktu transporta nozares attīstību, piedāvājot augstas kvalitātes pārvadājumus caur Latvijas teritoriju.

Starptautiskajās izstādēs, pasākumos Ventspils brīvostas pārvalde prezentē sadarbības iespējas ar Ventspili, tai skaitā kravu transportēšanas priekšrocības caur mūsu ostu, tās termināļiem, kā arī sadarbību ar stividorkompānijām un ostas plašās industriālās zonas izmantošanu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: