Sestdien, 27. aprīlī, visā Latvijā un arī Ventspilī jau 17. gadu pēc kārtas notika Lielā Talka ar vadmotīvu “tīri-zaļi-ilgi”. Arī Ventspilī Lielās Talkas ietvaros tika sakoptas plašas teritorijas, lai arī nākamās paaudzes varētu dzīvot tīrā un zaļā Latvijā.

Šogad vislielākā iniciatīva talkot nākusi tieši no bērniem un jauniešiem, kuri izrādījuši vēlmi veikt ieguldījumu apkārtējās vides labiekārtošanā un teritoriju sakopšanā. Ventspilī pirmie talkotāji čakli sāka rosīties jau piektdien, 26. aprīlī. Komunālā pārvalde saka lielu paldies Ventspils Valsts 1. ģimnāzijai, Pārventas pamatskolai un Ventspils Augstskolai, kuras Lielās Talkas ietvaros sakopa Ventspils parkus, pamežus un piejūras zonu. Ventspils Valsts 1. ģimnāzija padarīja tīrāku teritoriju Ventspils pludmales zonā, atbrīvojot no atkritumiem teritoriju no pludmales 10. laipas līdz pat 6. laipai (no kāpu zonas līdz pat veloceliņam). Pārventas pamatskola sakopa pameža teritoriju Pārventā, caur kuru var nokļūt uz jūru, kā arī pašu pludmales zonu. Ventspils Augstskolas studenti sakopa pameža teritoriju no augstskolas žoga līdz pat Riņķa ielai.

Lielās Talkas dienā talkošanu uzsāka Ventspils jaunsargi. Viņiem talkošana ilga divas dienas, jo čaklie bērni un jaunieši talku apvienoja ar jaunsargu apmācības cikla noslēguma pasākumu, nakšņojot mežā naktī zem klajas debess un pārbaudot reālos apstākļos gada laikā apgūtās iemaņas (orientēšanos, mantu meklēšanu u.c.). Jaunie jaunsargi sakopa plašu teritoriju no Ventspils Piejūras kempinga žoga līdz Aizsaules ielas pieturai un līdz pludmales 7. laipai.

Ikviena paveiktais darbs ir svarīgs un nepieciešams, lai visi varētu dzīvot skaistā un sakoptā vidē.

Lielā talka nav tikai teritorijas sakopšana, savācot atkritumus. Cilvēki Lielās Talkas ietvaros iesaistās koku un puķu stādīšanā, pagalmu izdaiļošanā, putnu būrīšu un soliņu izgatavošanā. Ventspils pilsētā Lielās Talkas nedēļā tika iestādīti koki alejā pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, Katoļu ielā un Tilta dārzā. Kopumā pilsētas dobēs un puķu podos šopavasar iestādīti teju 6000 pavasara ziedu stādi. Pilsētas dobēs jau zied atraitnītes, prīmulas, neaizmirstulītes un pulkstenītes. Pilsētā izvietoti 86 krāsaini puķu podi, kuros šopavasar zied un ar savu aromātu reibina atraitnītes, prīmulas, neaizmirstulītes, Āzijas gundegas, tulpes, narcises un hiacintes. Ventspilī ir izvietotas pavasara puķu piramīdas ar sīkziedu un lielziedu atraitnītēm un neaizmirstulītēm.

Pateicoties pavasarīgajam siltumam, jau drīz Ventspilī piedzīvosim īstu krāsu eksploziju, sāksies košais sīpolpuķu ziedēšanas laiks. Šopavasar dobēs uzplauks pērn rudenī iestādītās 80030 tulpes, 19410 narcises, 1658 hiacintes, 1360 muskares, 480 fritilārijas, kā arī 180 m2 platībā maijā un jūnijā pilsētvidē uzziedēs krāšņie ziedi no iesētajiem sīpolpuķu maisījumiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: