Sestdien, 4. maijā, atkal satiksmei tiks atvērta Ostas iela Ventspilī posmā no Jāņa līdz Dārzu ielai. Ostas ielas atjaunošana izmaksāja 2,23 miljonus eiro un ir pēdējais posms Ventspils brīvostas pārvaldes īstenotajā ostas pievedceļu atjaunošanas projektā, ko līdzfinansēja Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Ostas iela Ventspilī ir ne vien ostai cieši pieguloša iela, jo ir tieši blakus Ventas kreisā krasta piestātnēm, bet arī vieta, kur norit tūrisma, kultūras un izklaides aktivitātes. Tāpat šajā aptuveni 600 metru garajā posmā ir dažādu komunikāciju infrastruktūra. Lielākie pārbūves darbi šajā posmā notika 90-to gadu vidū, kad tas no izdangātas krastmalas tika pārvērsts greznā Ostas promenādē. Gandrīz 30 gadu laikā ielas segums bija nolietojies un jāmaina. Tieši ar ielas segumu un apakšzemes komunikācijām arī bija saistīti galvenie pārbūves darbi.

Būvdarbus pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma veica SIA “VIA”. To kopējās izmaksas ir 2,23 miljoni eiro, no kā 1,7 miljoni eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Ostas ielas pārbūve bija pēdējais posms Ventspils brīvostas pārvaldes īstenotajā pievedceļu atjaunošanas un pārbūves projektā, kurā atjaunoti vai izbūvēti 19 pievedceļu posmi gandrīz 13 kilometru garumā. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas – 18,6 miljoni eiro. ES Kohēzijas fonda finansējums šajā projektā ir 15,296 miljoni eiro.

Kopš 2007.gada, īstenojot trīs apjomīgus ES Kohēzijas fonda līdzfinansētus projektus, Ventspils brīvostas pārvalde atjaunojusi vai izbūvējusi 75 ielu posmus Ventspilī, ieguldot pilsētas ielu infrastruktūrā vairāk nekā 80 miljonus eiro.

Projekts Nr. 6.1.1.0/17/I/001 „Pievedceļu attīstība Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām” tiek īstenots darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 6.1.1.specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt lielo ostu drošības līmeni un uzlabot transporta tīkla mobilitāti” ietvaros.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -3
  Gārfilds Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Govis būs pazudušas? Neredzēju, ka uz brauktuves ir sazīmētas horizontālās līnijas.

 • 0
  Ventspils brīvostas pārvalde Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Pacietību, plānots, ka 4.maijā ielas marķējums jau būs uzkrāsots. Ja tomēr nevarēs paspēt pabeigt arī marķējumu, tas jebkurā gadījumā netraucēs sākt izmantot ielu satiksmei.

 • 0
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Manam būs taisit izmēģinašan Braucien ar sav Volg.

 • -3
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Kas tika darīts lai flīžu segums gar piestātni neiebruktu?

 • 0
  nomaļnieks Pirms 2 nedēļām

  Šito visu taisīja lai komentētāji atkal varētu apdi..t.
  Man personīgi ļoti patīk veiktās pārmaiņas. Paldies darba darītājiem
  par paveikto.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: