Baterijas ir viens no bīstamajiem atkritumiem, kas ikdienā sastopami bieži. Tās satur virkni bīstamu vielu, kas, nonākot dabā, var apdraudēt dzīvos organismus un radīt neatgriezenisku vides piesārņojumu, tāpēc “Ventspils labiekārtošanas kombināts” atgādina par nepieciešamību un iespējām pareizi apsaimniekot izmantošanai nederīgas baterijas.

Tirdzniecības vietās, iestādēs un uzņēmumos, kā arī šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Siguldas ielā 8a un Jēkaba ielā 47 ir izvietoti specializēti bateriju savākšanas konteineri, kuros bez maksas var ievietot nolietotās baterijas. SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” nodrošina iespēju bateriju uzkrāšanas kastes izvietot arī, piemēram, daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās, ko vairāki namu apsaimniekotāji Ventspilī jau izmanto. To apsaimniekošana ir bez maksas. Par iespējām iesaistīties bateriju šķirošanā vērsties pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Pils ielā 12 klātienē vai zvanot pa tālruni 63626920.

Baterijas satur dažādus ķīmiskos savienojumus un tādus smagos metālus kā dzīvsudrabu, svinu, kadmiju, niķeli u.c., kas, nonākot dabā, var radīt piesārņojumu. Izmetot baterijas kopā ar sadzīves atkritumiem vai vidē, dažādu ārējo vides faktoru iedarbības rezultātā metālu savienojumi var sākt sadalīties un kaitīgās vielas var nonākt augsnē, gruntsūdeņos un vēlāk – cilvēka organismā. Vienlaikus vielas, ko satur baterijas, ir vērtīgi resursi, ko ir iespējams pārstrādāt atkārtotai izmantošanai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: