17. decembrī no plkst. 14. - 15 Latvijas Dabas fonda projekta ''Dabas un klimata skola jauniešiem'' ietvaros notiks tiešsaistes nodarbība ''Klimata pārmaiņas un sociālās problēmas/migrācija''.

Nodarbību vadīs ilgtspējas pētnieks Elgars Felcis, bet viņu iztaujās un diskusiju ar dalībniekiem vadīs klimata aktīvists Rūdolfs Kivlenieks.

''Dabas un klimata skola jauniešiem'' ir starpdisciplināra tiešsaistes platforma, kurā līdzdarbojas eksperti un aktīvi jaunieši, kopīgi apgūstot padziļinātas zināšanas par klimata pārmaiņām, īpaši uzsverot to mijiedarbi ar dabas daudzveidību. Projekta mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, taču nodarbībās un citās aktivitātēs aicināti piedalīties visi interesenti.

Nodarbība būs skatāma šeit: https: //events.tiesraides.lv/dabasunklimataskolajauniesiem.

Nodarbības saturs ir sasaistīts ar vidusskolas kursu Ģeogrāfija I, taču iepazīties ar šīs un citu nodarbību praktiskajiem materiālu tiek aicināti visi skolotāji, jo tās iespējams izmantot arī citu kursu un priekšmetu apguvē gan pamatskolā, gan vidusskolā.

Tie pieejami šeit: www.ldf.lv/dabasskola.

Nodarbībās 2021. gadā tiks aplūkotas tādas tēmas kā klimata aktīvisms un politikas ietekmēšana, lauksaimniecības ietekme uz klimatu un dabas daudzveidību, mežu un klimata saistība un citas. ''Dabas un klimata skola jauniešiem'' tiešsaistes nodarbības notiek reizi mēnesī, un to ieraksti pēc tam ir pieejami gan Latvijas Dabas fonda “YouTube” kanālā, gan arī šeit: www.ldf.lv/dabasskola.

Paralēli tiešsaistes nodarbībām mācību gada gaitā tiks sagatavotas īsas videolekcijas par klimata pārmaiņām un to saistību ar bioloģisko daudzveidību, kuras būs iespējams izmantot kā mācību līdzekli attālinātām mācībām. Pavasarī jaunieši tiks aicināti uz tiešsaistes ''Dabas sarunām'' - interaktīvām lekcijām par klimata un dabas daudzveidību, papildinot tās ar improvizācijas teātra elementiem. Mācību gads noslēgsies ar tiešsaistes prāta spēlēm par klimatu.

''Dabas un klimata skola jauniešiem'' saturu veido Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar izglītības speciālistiem un klimata jomas ekspertiem. Visi projekta izglītojošie materiāli tiek veidoti, balstoties mācību satura mācību priekšmetu programmu paraugos publicētajos tematos, lai tos būtu iespējams integrēt skolu darbā.

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • -6
  Brīvība 08.12.2020, 12:41:03

  Maz noderīgas zināšanas
  par spekulatīvu tematu.

 • -4
  peace 08.12.2020, 20:48:39

  Ir kāds temats kurš tev neliekas spekulatīvs?
  Tev arī zemeslode ir plakana drošvien, tas, ka Tu pēc pāris gadiem vairs nebūsi starp dzīvajiem nenozīmē ka vari visu visiem te mēģināt sa*irst

 • -2
  yolo 08.12.2020, 21:33:24

  Kā mani neizbrīna tas, ka kurzemnieks arī šo tēmu nespēj uztvert

 • -3
  Brīvība 08.12.2020, 23:05:16

  Nabaga pediņi sacepās:)

  Varētu domāt - tik daudz 'piķa' iegrūž tukšu salmu kulšanā...
  Bet īstenībā tieši pretēji - mērķtiecīgi izlieto naudu jaunās paaudzes smadzeņu skalošanai tālākai deindustrializācijai.
  Tematiņi acīmredzami -
  "klimata aktīvisms un politikas ietekmēšana, lauksaimniecības ietekme uz klimatu."

 • -2
  Brīvība 09.12.2020, 10:03:00

  Nez, bīstamās blēņas par govju pirdienu ietekmi uz klimatu arī gvelzīs?

 • -1
  yolo 09.12.2020, 10:35:11

  Turpmāk, pirms rīkot seminārus, vajadzētu noskaidrot pie kurzemnieka kuras tēmas ir svarīgas, kuras nē. Negribam tak šeit tumsoņus izaudzināt

 • -2
  Brīvība 09.12.2020, 10:42:26

  Priekš kā naudiņa iedalīta, tādu tēmu arī liek priekšā.
  Ne jau brivprātīgi šādu FUFELI mācīs.
  Brivprātīgi var ko interesantu un noderīgu, piemēram, par zvēriņiem.

 • -1
  yolo 09.12.2020, 10:49:25

  Un ko tu gribi par zvēriņiem uzzināt? Ar kādu burtiņu katram vārdiņš sākas vai kādās krāsās kažociņš?

 • -1
  Brīvība 09.12.2020, 12:45:16

  Par zvēriņiem ir daudz kas interesants stāstāms. Arī par viņu kažociņiem.
  Katrā ziņā daudz interesantāk par ideoloģiski angažētām blēņām par klimatu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: