Ventspils vieglatlēti ar mainīgām sekmēm startējuši gan Eiropas kausa izcīņas 2. līgas sacensībās, gan Latvijas čempionātā A grupā (1994.–1995. gadā dzimuši).

Latvijas izlases sastāvā Eiropas kausa izcīņas otrās līgas sacensībās Serbijā startēja vairāki mūsu pilsētas vieglatlēti un uzrādīja labus un teicamus rezultātus. To pašu gan nevarētu teikt par Latvijas izlasi kopumā – astoņu valstu konkurencē tā ieņēma tikai septīto vietu un nokrita uz 3. līgu. No Ventspils sportistiem vislabāko rezultātu uzrādīja Madara Palameika, kas ar lielisku rezultātu (63,46 metri) izcīnīja pirmo vietu šķēpmešanā.

Otrā tāllēkšanā palika Lauma Grīva (6,42 m), bet bronzas godalgu šķēpmešanā vīriešiem ieguva Ansis Brūns (71,73 m). Sestajā vietā finišēja Kristaps Valters 800 metru skrējienā (1:52,37 min), Linda Batņa 5000 metru skrējienā (17:26,01 min) un novada skrējējs Konstantīns Savčuks 3000 metros (8:34,84 min).

Savukārt Latvijas čempionātā A grupā 27 komandu kopvērtējumā sporta skola Spars ar deviņām izcīnītajām godalgām (3 zelta, 2 sudraba, 4 bronzas) ieguvusi augsto trešo vietu. Četras medaļas (1 sudraba, 3 bronzas) izcīnījuši arī novada sporta skolas audzēkņi. Zelta medaļu no ventspilniekiem izcīnīja: Dace Dreimane trīssoļlēkšanā (11,93 m), Signe Jēkabsone šķēpmešanā (47,62 m) un Beāte Biziļja kārtslēkšanā (2,50 m).

Sudraba medaļu ieguva: Roberts Dāvids (1,85 m) un Dace Dreimane (1,69 m) augstlēkšanā, kā arī novada atlēts Krists Ševčenko 5000 metru skrējienā (20:21,07 min). Pie bronzas godalgas tika šādi Spara sportisti: Anna Bernšteine kārtslēkšanā (1,90 m), Vasilijs Sazoņenko šķēpmešanā (58,01 m), Igors Čerņavskis kārtslēkšanā (3,20 m), Sanita Lasmane šķēpmešanā (38,27 m); novada sportisti: Anija Bileskalne 2000 metru kavēkļu skrējienā (8:28,85 min), Madars Vējkājis trīssoļlēkšanā (13,06 m) un 4 x 100 stafetes komanda – Māris Ābele, Guntis Ivančišins, Krists Lindenblats, Madars Vējkājis (46,81 min).