Nedēļas nogalē Lietuvā notika Baltijas čempionāta pirmais posms motokrosā, kur sensāciju sarūpējis ar MX2 klases motociklu startējošais kluba "Rodeo MX" braucējs Toms Macuks, kurš izcīnījis uzvaru.

Toms Macuks sacensības aizvadīja startējot ar sev ierasto, šajā sezonā - KTM 250 cc 2T motociklu, kas viņam netraucēja sīvā cīņā izcīnīt uzvaru pār Lietuvas lielāko motokrosa zvaigzni - Arminas Jasikonis un Latvijas pērnā gada MX1 klases čempionu Kārlis Sabulis.

MX125 klasē nepārspēts palika Tomass Šaicāns, kurš izcīnīja 1. vietu. MX2 klasē Aleksis Araids un MX1 klasē  Kristers Drevinskis izcīnīja 4. vietas. Sebastians Olsens 85 cc klasē izcīnīja 4. vietu, bet 65 cc klasē Rūdolfs Spila ierindojās 8. vietā. Veterānu klasē Arvis Sanders izcīnīja 4. vietu kopvērtējumā.

Baltijas čempionāta nākamais jeb 2. posms notiks Igaunijā laika posmā no 9.-10.  jūlijam, bet sezonas noslēguma posms paredzēts 18. septembrī Cēsīs (izņemot 65 cc klases braucējiem Baltijas čempionāta sezona beigsies 13. augustā ar sacensībām Stelpē).