Portugāles pilsētā Leirijā notika šopavasar pirmās lielākās vieglatlētu sacensības brīvdabas stadionos Eiropā - Eiropas metēju kauss (European Throwing Cup). Šādas sacensības tiek organizētas jau 18. reizi un tās notiek šķēpa, diska un vesera mešanā.

Pieaugušo sacensībās šķēpa mešanā piedalījās Ventspils olimpiskās vienības sportists Rolands Štrobinders, bet U-23 vecuma grupā sporta skolas ''Spars'' un Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Matīss Kaudze.

Rolands Štrobinders ar rezultātu 74.92 m (71.28 – x – 71.01 – 71.28 – 74.92 – 72.94) ierindojās 8. vietā. Pieaugušo konkurencē piedalījās 17 dalībnieki un pirmo vietu izcīnīja Aleksandrs Novaks (Rumānija) ar rezultātu 80.49m.

Matīss Kaudze ar pēdējo, sesto metienu pārsniedza 60 metru robežu un ar rezultātu 61.53 m (58.29 -57.41 – x -55.14 - 59.40 - 61.53) ierindojās 10. vietā. U-23 vecuma grupā startēja 12 dalībnieki un  pirmo vietu izcīnīja Teuraiterais Tupaias (Francija) ar rezultātu 77.21m.