Ventspils motokluba Rodeo sportists Toms Macuks sestdien Ķeguma trasē izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta posma ietvaros notiekošā Eiropas čempionāta EMXOpen klases abos braucienos. Pirmajā viņš vadību ieguva vien priekšpēdējā aplī, bet otrajā priekšā atradās gandrīz visu distanci.

EMXOpen klases pirmais brauciens sākās ar vairāku sportistu kritienu startā. Savukārt Macuks jau otrajā aplī pacēlās no sestās uz ceturto vietu. Kaut turpinājumā likās, ka pirmais trijnieks atraujas, drīz vien Macuks strauji paātrināja tempu un panāca vadošos, iekļūstot trijniekā. Brauciena vidū Macuks bija jau uzreiz aiz abiem līderiem - igauņa Karela Kutsara un kvalifikācijas uzvarētāja Korneliusa Tendela no Norvēģijas, bet ilgāku laiku augstāk neizdevās tikt. Tendelu Macuks beidzot apdzina trīs minūtes pirms brauciena beigām - pirmajā reizē viņam patraucēja atpalicējs, bet pāris līkumus vēlāk latvietis to tomēr paveica un uzreiz no konkurenta atrāvās.

Kutsars tobrīd priekšā Macukam bija trīs sekundes, bet Toms neapstājās un nobrauca lielisku priekšpēdējo apli, kurā vienā no pēdējiem līkumiem veica sekmīgu apdzīšanas manevru. Pēdējā aplī Macuks pieļāva kļūdu, tomēr tāpat noturēja uzvaru. Tikmēr Tendels neilgi pirms brauciena beigām izstājās un palika pēdējais, līdz ar to trešais finišēja vācietis Štefans Ekerolds, kurš abiem līderiem zaudēja vairāk nekā 40 sekundes.

No pārējiem latviešiem šajā braucienā desmito vietu izcīnīja Kārlis Kalējs, uzvarētājam zaudējot vienu apli, bet Arnolds Sniķers pēc neveiksmīga sākuma pacēlās līdz 15. pozīcijai.

Pāris stundas vēlāk notikušajā otrajā braucienā Macuks jau pirmā apļa vidū iekļuva trijniekā, kamēr Kalējs bija ticis sešiniekā. Tajā brīdī sešiniekā atradās pieci Baltijas sportisti un soms. Otrajā aplī Macuks apsteidza lietuvieti Domantu Jazdausku un pacēlās uz otro pozīciju, līdz ar to viņam priekšā bija vairs tikai Kutsars. Pēc dažām minūtēm Macuks kļuva par līderi un uzreiz audzēja pārsvaru, kamēr pārsteidzošais Kalējs brauca piektajā vietā.

Finišu Macuks sasniedza deviņas sekundes pirms Kutsara, kamēr trešo vietu sīvā cīņā guva soms Miro Sihvonens. Tikmēr Kalējs līdz finišam atkāpās uz astoto pozīciju, kamēr Sniķers aizvadīja veiksmīgāku braucienu un bija vienpadsmitais.

"Lieliska nedēļas nogale man. Bija smagi braucieni, jo laiks ir karsts, bet trase ir brutāla, tomēr esmu ļoti laimīgs," uzreiz pēc sacensībām pauda uzvarētājs.

Posma kopvērtējumā aiz Macuka un Kutsara trešais bija vēl viens igaunis Andero Lusbo. Tikmēr Kalējs summā bija devītais, bet Sniķers 11. pozīcijā.

Pirms tam EMXOpen klasē kvalifikācijā starp 27 dalībniekiem Macuks bija ceturtais, septīto vietu salīdzinoši negaidīti izcīnīja Kalējs, kamēr 18. pozīcijā bija Sniķers

Vadošie MX2 un MXGP klašu sportisti kvalifikāciju un sacensības aizvadīs svētdien. MXGP klasē Latviju pārstāvēs Kārlis Sabulis un Matīss Karro, kuri Latvijas čempionāta pirmajā posmā bija aiz Macuka. Tiešraides no Ķeguma visas dienas garumā iespējams vērot kanālā "Best4Sport TV". Vēl viens pasaules čempionāta posms notiks nākamās nedēļas vidū, bet trešo reizi sportisti Ķegumā spēkosies nākamajā nedēļas nogalē. Šie ir pirmie etapi kopš vīrusa izraisītā pārtraukuma.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Cibiņš 11.08.2020, 23:03:15

    Žēl, bet šodien otrajā posmā pēc pirmā braucienā izcīnītās 3.vietas diskvalifikācija, bet otrā braucienā tūlīt pēc starta kritiens un nestuves. Jācer, ka varēs braukt sestdien trešā posmā.

  • 0
    Cibiņš 15.08.2020, 22:54:41

    Šodien Ķegumā trešajā posmā Macuks abos braucienos otrajā vietā, kas, protams, ir izcils sasniegums. Kopvērtējumā posmā otrā vieta, Eiropas čempionātā šajā klasē Macuks pagaidām kopvērtējumā ceturtais. Gaidām turpinājumu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: