Pirmo pārbaudes spēli treniņnometnē Turcijā aizvadījuši FK Ventspils futbolisti, kas ar 1:2 piekapās Krievijas klubam Maskavas Dynamo. Turcijā komandai paredzēti vēl trīs pārbaudes mači.

Dynamo Krievijas Premjerlīgā pirms pavasara posma ieņem astoto vietu, bet maču ar ventspilniekiem aizvadīja savas treniņnometnes pēdējā dienā. Ventspils rindās starta sastāvā bija gan jau zināmi spēlētāji, gan pārbaudāmie, kas piedalījās arī pārbaudes spēlē ar tukumniekiem.

Šajā mačā visu izšķīra standartsituācijas. Ventspilnieki, kuriem lielāko daļu mača nācās aizsargāties, pirmā puslaika vidū pēc stūra sitiena atklāja rezultātu, kad ar galvu precīzi sita pieredzējušais Ukrainas aizsargs Andrijs Sahņevičs. Sāncenši neizšķirtu panāca 63. minūtē, teicami izpildot soda sitienu, turklāt tūlīt pat nigēriešu vārtsargam Delem Alampasu vajadzēja glābt komandu, ko dzeltenzilo pārbaudāmais arī paveica.

Taču pamatlaika pēdējā minūtē neglāba ne viņš, ne kāds cits ventspilnieks – stūris, centrējums, galva, 1:2... Jāpiebilst, ka minūtes piecas agrāk pēc teicamas tālās piespēles sitiena pozīcijā nonāca Karims Kazims, kurš laukumā devās otrajā puslaikā, bet sāncenšu vārtsargs bumbu atvairīja.

Viorela Frunzas komandai Turcijā paredzētas vēl trīs pārbaudes spēles: svētdien pretī stāsies Ukrainas čempions Shakhtar, 15. februārī jāspēlē ar Baltkrievijas spēcīgākās līgas jaunpienācēju Ruh, bet 17. februārī jāmērojas spēkiem ar vēl vienu Krievijas Premjerlīgas kubu Akhmat.

Ventspils – Dynamo (Maskava, Krievija) 1:2 (1:0)
Vārti: Sahņevičs 27' – Pančenko 63', Pļijevs 89'
Ventspils starta sastāvs: Alampasu, Tīdenbergs, Rehviašvili, Litvinskis, Sahņevičs, Stuglis. Kozlovs, Fabinju, Palavandašvili, Mba, Svārups
Maiņa: Mahnovskis, Ļotčikovs, Bite, Tālbergs. Villela. Eristavi, Kokarītis, Kokins, Kazims