Aizvadītās nedēļas nogalē BK Ventspils basketbolisti aizvadīja divus apvienotās līgas mačus Igaunijā, mājās pārvedot uzvaru Tallinā un zaudējumu Rakverē.

Pagājušās nedēļas trešdienā Ventspils Ungārijā aizvadīja FIBA Eiropas kausa otrā apļa pirmo maču, kurā ar 96:76 pieveica Egis Kormend komanda. Jau divas vēlāk Rakverē (apmēram 90 km no Tallinas) bija jāstājas pretī vietējai Tarvas vienībai, ko trenē savulaik arī Ventspilī spēlējušais Juris Umbraško. Lieliem varoņdarbiem komanda acīmredzami nebija gatavi (galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis pēc Igaunijas viesizrādēm uzsvēra, ka komanda bija nevis fiziski, bet psiholoģiski nogurusi), ko labi prata izmantot mājinieki.

Pirmā puslaika izskaņā Ventspils gan tika pie neliela pārsvara, bet noslēdza to savā labā 48:44, taču turpinājumā veiksmju bija krietni mazāk par neveiksmēm. Pirms izšķirošajām desmit minūtēm mājiniekiem gan bija tikai punkta pārsvars (64:63), turklāt ceturto ceturtdaļu izdevās sākt ar labu darbu aizsardzībā, taču pašu uzbrukums klusēja. Pirmo piecu minūšu laikā ventspilnieki bija guvuši vien četrus punktus, bet pieļāvuši jau piecas kļūdas, kamēr mājinieka sametuši 14.

Divarpus minūtes līdz puslaika beigām ceturtdaļas rezultāts bija 4:14, bet visas spēles – 78:67. Glābšanas plāni tika kalti minūtes pārtraukumā, pēc kura klusēšanas periodā pārtrauca divi Raina Lutera tālmetieni, taču glābt maču vienkārši vairs nebija laika. Ventspils nedaudz pietuvojās, bet mājinieki pietiekoši labi izpildīja soda metienus un viesiem pēdējā mirklī sarūpēt intrigu neizdevās – zaudējums 78:87.

19 punkti šajā mačā Tīdžeja Šortsa kontā, Māris Gulbis iemeta 14, bet Ronalds Zaķis pievienoja 11, turklāt abiem uzbrucējiem arī pa septiņām atlēkušajām bumbām. Jāpiebilst, ka komanda kopumā pieļāva 20 kļūdas.

Pēc neveiksmes Rakverē Ventspils atgriezās Tallinā, kur jau nākamajā vakarā tikās ar TelTech komandu, un arī šajā mačā viegli neklājās. Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki bija zaudētājos 20:29, tomēr līdz pārtraukumam situāciju izdevās uzlabot. No tālās distances trāpīja Gulbis, Ronaldam Zaķim pēc brīža bija precīzs viens soda, bet bumbu savāca ventspilnieki, nogādājot to Jānim Kaufmanim, kurš trāpīja no tālās – vairs tikai 34:35. Izlīdzinājumu minūti līdz puslaika beigām panāca Zaķis, tūlīt arī saņemot dāvanu no tiesnešiem – tehnisko piezīmi par bumbas sišanu gala līnijas virzienā. Atlikušajā laikā tiesneši Ventspili sodīji i aizsardzībā, i uzbrukumā, bet iegūt no tā TalTech spēja vien divus punktus un pirmo puslaiku noslēdza savā labā 42:40.

Par izšķirošo kļuva trešā ceturtdaļa, kurā Ventspils sekmīgi spēlēja uz groza apakšu, kur sekmīgi darbojās Klāvs Čavars, Zaķis un arī Gulbis. Šīs desmit minūtes izdevās uzvarēt ar 15 punktu pārsvaru un izvirzīties vadībā 69:56. Ceturtajā ceturtdaļā mājinieki uz brīdi prata atjaunot intrigu, taču ventspilnieki nepalika atbildi parādā un mierīgi aizvadīja maču līdz uzvarai 95:83, kas komandai Latvijas-Igaunijas līgā bija desmitā šajā sezonā.

Šoreiz uzbrukumā visproduktīvāk nospēlēja Jānis Kaufmanis, sametot 23 punktus, Gulbja rēķinā 16 punkti, bet Zaķis guva 15 punktus un savāca deviņas bumbas pie groziem. Jāpiemin arī līgas labākā metienu bloķētāja Čavara sniegums – pieci bloķēti metieni (arī desmit punkti).

Trešdien Ventspils savā laukumā aizvadīs šī kalendārā gada pēdējo Eiropas kausa spēli, uzņemot Nīderlandes čempionus Landstede Hammers, bet sestdien viesosies pie šī brīža Latvijas-Igaunijas līgas līderiem BK Ogre.