Ar graujošu uzvaru jauno Latvijas-Igaunijas līgas sezonu sākuši BK Ventspils basketbolisti, kas viesos ar 97:46 pārbrauca pāri BK Liepāja komandai. Sestdien ventspilnieki savā laukumā uzņems Ogri.

Iepriekšējās nedēļas nogalē Ventspils atvadījās no cerībām spēlēt Čempionu līgā, jo savās mājās izvadīja ļoti vāju maču pret Gašpera Okorna trenēto ungāru Falco, piedzīvojot zaudējumu 55:73. Laikam jau komandai ļoti gribējās pēc iespējas ātrāk noskalot šo rūgtumu, jo Liepājā spēles liktenis faktiski tika izšķirts jau pirmo desmit minūšu laikā.

Ronalds Zaķis pirmajās divās minūtēs trāpīja no visām pozīcijām, ātri sametot astoņus punktus – 10:0. Kristaps Pļavnieks atbildēja ar 2+1 gājienu, bet liepājnieki atbildē saņēma 21:0 izrāvienu, tādējādi īsu brīdi pirms ceturtdaļas beigām viesu pārsvars sasniedza 28 punktus 31:3. Anrijs Miška guva pirmos divus punktus, taču tie neglāba no Ventspils atmaksas – 33:5.

Zaķis 17. minūtē palīdzēja savai komandai sasniegt pussimts gūto punktu robežu – 50:11. Pirmā puslaika beigās Ventspils centra rēķinā bija jau 20 punkti – par pieciem vairāk nekā mājiniekiem kopā. Kristapa Ķilpa tālmetiens pēdējā sekundē panāca ventspilniekiem 49 punktu pārsvaru – 64:15.

Ventspilnieki bija gan ātrāki, gan precīzāki, turklāt viņiem bija nospiedošs pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (34-13, uzbrukumā 10-2). Ievērības cienīga bija rezultatīvo piespēļu un kļūdu attiecība (17-1), kamēr liepājnieku rādītāji bija pretēji (2-7). Trešajā ceturtdaļā liepājnieki beidzot spēja cīnīties neizšķirti (14:14), taču plaisas dziļums nesaruka – 78:29. Pēdējās 10 minūtēs nekas būtiski nemainījās un Ventspils svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru 97:46.

Jau sestdien Ventspilī viesosies pagājušās sezonas Latvijas čempionātā bronzas komanda un bijusī trenera Artūra Visocka-Rubeņa darbavieta BK Ogre.

Liepāja – Ventspils 46:97 (5:33, 10:31, 14:14, 17:19)
Liepāja: Pļavnieks 15, Hāzners 7, Šeļakovs 6, Sīpoliņš 5, Jansons 4, Ate 3, Ķuze 3, Miška 2, Vārna 1, Sirutavičs, Matisons
Ventspils: Zaķis 24 (11ab, eff 30), Jaunzems 18 (9ab), Bērziņš 12 (8ab), Luters 11 (11ab), Ķilps 8, Gulbis 8, Kaufmanis 7, Vītols 5, Grīnbergs 3, Vašpuns 1 (9rp), Vīksne