Virslīgas priekšpēdējā kārtā Ventspils futbolisti viesos ar 2:1 pieveica RFS komandu, tā apsteidzot to turnīra tabulā un piesakoties sudraba medaļām, kamēr čempionu titulu garantēja Riga FC.

Interesanti, ka tik svarīgā spēlē Ventspils vārtu drošība tika uzticēta nevis Vitālijam Meļņičenko vai Maksimam Uvarenko, bet gan 21 gadu vecajam Ivanam Baturinam, kuram šī bija debija Virslīgā. 29. minūtē rezultātu atklāja ventspilnieki, kad rezultatīvs sitiens pēc rikošeta izdevās Amansiu Fortešam. Vien piecas minūtes vēlāk viesi pārsvaru dubultoja. Brīdi iepriekš Dāvis Indrāns norībināja ventspilnieku vārtu stabu, bet otrā laukuma galā Tosins Aijeguns savu iespēju izmantoja un panāca 2:0.

Otrā puslaika ievadā Roberts Savaļnieks turpināja iepriekšējā mačā iesākto vārtu gūšanas sēriju un pirmo reizi Virslīgas līmenī lika kapitulēt jaunajam ventspilnieku vārtsargam Baturinam, atjaunojot intrigu spēlē – 1:2. Intrigu vēl karstāku padarīja Ņikita Koļesovs, kurš dažu minūšu laikā divreiz asi pārkāpa noteikumus pret Marusiču, abās situācijās saņemot dzeltenās kartītes, kas pēc otrās kļuva arī par sarkano kartīti.

Līdz ar to atlikušajā mača daļā ventspilniekiem bija jācīnās mazākumā, bet tas tika paveikts godam, Ventspils svinēja panākumu mačā un apsteidza RFS arī tabulā.

Tabulas līderi Riga FC futbolisti viesos tikās ar turnīra pastariešiem valmieriešiem, un tikai zaudējums varēja patraucēt rīdziniekiem nodrošināt savu pirmo čempionu titulu. Brīnumi nenotika - Riga FC svinēja uzvaru 2:0 un kļuva par 2018. gada Latvijas čempioniem.

Sezonu ventspilnieki noslēgs 10. novembrī, kad savā laukumā uzņems Metta/LU futbolistus.