Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā sestdien sāksies III Jaunatnes olimpiskās spēles, kurās Latviju deviņos sporta veidos pārstāvēs 19 jaunie atlēti, tajā skaitā trīs sporta skolas Spars audzēkņi.

Latvijas izlases sastāvā iekļautas svarcēlāja Daniela Ivanova un BMX braucēja Airisa Galiņa, savukārt 3x3 basketbola izlasē ir iekļauts Spars audzēknis Reinis Krūmiņš. Danielai sacensības risināsies jau svētdien, bet Airisa uz starta izies 10. oktobrī, kad pirmos mačus aizvadīs arī Reinis. Rezultātiem un starta laikiem varat sekot līdzi spēļu mājas lapā.

Ivanova šī gada jūlijā debitēja Eiropas jaunatnes čempionātā U18 vecuma grupā un izcīnīja sudraba medaļu kopvērtējumā. Savukārt Galiņa triumfēja Latvijas čempionāta kopvērtējumā, nopelnot ceļazīmi uz Buenosairesu. Atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu nesīs Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēknis Didzis Rudavs, kurš jūlijā izcīnīja sudraba medaļu Eiropas junioru čempionāta sacensībās 50 metros brasā.

I Jaunatnes olimpiskās spēles pirms astoņiem gadiem notika Singapūrā, un tajās 11 sportisti atnesa Latvijai vienu medaļu – šķēpmešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs. Pirms četriem gadiem spēlēs Ķīnā Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.