Ogrē aizvadītas tradicionālās soļotāja Jāņa Daliņa piemiņas sacensības, kas šoreiz bija arī Latvijas čempionāts 10 000 metru distancē un kurās lieliski nostartēja ventspilnieks Ruslans Smolonskis.

Vīriešiem šī stadiona skrejceļa distance čempionāta rangā bija pēc ilgāka pārtraukuma, jo iepriekšējo reizi medaļas tajā tiks dalītas 1987. gadā. Par Latvijas čempionu kļuva ventspilnieks Ruslans Smolonskis, kurš turklāt sasniedza gan sezonā labāko rezultātu, gan jaunu personīgo rekordu, distanci veicot 42:14,1 minūtē. Otrajā vietā ierindojās Raivo Saulgriezis (44:58,2), bet trešajā – Edgars Gjačs (45:13,3).

Ruslanam, kuru šobrīd trenē pieredzējušais Arnis Rumbenieks, šī bija ceturtā Latvijas čempiona medaļa, turklāt šogad izcīnītas trīs no tām. Šogad viņš uzvarēja Latvijas čempionāta 20 kilometru distancē, kurā medaļas tika dalītas starptautiskos mačos Lietuvas pilsētā Alītā (kopvērtējumā 7. vieta), kā arī 5000 metru soļojumā telpās.