Par Ventspils čempioniem basketbolā pirmo reizi kļuvuši Ventspils Tehnikuma spēlētāji, kas finālā no troņa gāza Baltijas ekspresi, bet bronza šogad Brīvostas pārvaldes komandai.

Regulārā čempionāta uzvarētāji Tehnikuma basketbolisti ļoti pārliecinoši iesāka maču, pirmajā ceturtdaļā iekrājot astoņu punktu pārsvaru, bet pēc pārtraukuma komandas plusi jau pārsniedza desmit punktus. Arī pēdējās ceturtdaļas vidū studentiem bija +12 (81:69), bet Dāvis Kundrats un Jānis Zemelis pa diviem sameta desmit punktus pēc kārtas, kas ekspresim pēc ilgāka pārtraukuma ļāva tikt viena metiena attālumā.

Ventspils Tehnika uzbrukumu izkustināja Kristapa Ķilpa tālmetiens, kam sekoja sāncenšu piezīme uzbrukumā un arī tehniskā piezīme, kas tika nosvinēta ar vēl trim punktiem (79:87) un intriga faktiski izplēnēja. Ivitas Zaķes vadītā komanda svinēja uzvaru 88:82, pirmo reizi triumfējot Ventspils basketbola čempionātā. Par finālā vērtīgāko spēlētāju tika atzīts uzvarētāju rezultatīvākais vīrs Vlads Mikuļskis.

Baltijas Ekspresis: Kundrats 18, Zemels 18, Pāže 14, D. Čoders 12, E. Čoders 5, Šilbergs 5, Gredzens 4, Delvers 4, Blumbergs, Otto, Bertāns.

Ventspils Tehnikums: Mikulskis 24, Ķilps 21 (11ab), Vikentjevs 21 (19 ab), Vitoļskis 7, Punkstiņš 3, Neverčiks 2, Ozoliņš, Melberģis.

Spēlē par trešo vietu Brīvostas pārvalde ar 72:67 (29:15, 14:16, 16:24, 13:12) uzvarēja Anzāģe/Pope komandu.

Anzāģe/Pope: Zariņš 16 (10 ab), Leitāns 12, Bileskalns 10, Krūmiņš 8, Ozols 7, Bāris 6, Jansons 5, Celms 3, Velmunskis, Libkovskis, Bileskalns.

Brīvostas pārvalde: M.Grīnvalds 28 (11an), Rudzājs 17, Gubāts 15, Šmidebergs 7, Silarājs 3, Lasmanis 2, Ziemelis, Ziemanis, Vārpiņš.

Turnīra simboliskais piecinieks

Jānis Zemels (Baltijas Ekspresis) 24,3 p + 7,8ab + 6,2 pie. + 2,7 pārķ.

Roberts Demčenko (Kuldīgas Autoskola) 23 p + 3,2 ab + 3,7 pie

Kristaps Ķilps (Ventspils Tehnikums) 25,7 p + 10,2 ab + 5,0 pie.

Māris Grīnvalds (Brīvostas pārvalde) 24,2 p + 13,6 ab + 1,6 pie.

Andis Zariņš (Anzāģe/Pope) 19,3 p + 9,3 ab + 1,3 bloki

Regulārā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs bija D. Čoders no Baltijas ekspreša ar vidēji 26,8 punktiem spēlē, labākais atlēkušajās bumbās Plūksna (Bardaks) ar vidēji 14,62 bumbām, bet piespēlētājs – Zemels (Baltijas Ekspresis) ar vidēji spēlē 6,22 piespēlēm.