Spānijas pilsētā Madridē notika Eiropas čempionāts vieglatlētikā senioriem telpās, kurā piedalījās astoņi ventspilnieki – Dace Brakanska, Valdis Cela, Dainis Kūla, Gatis Brakanskis, Ilga Buntika, Aleksejs Iļjušins, Uģis Lasmanis un Ligita Ziemane. Mūsu sportisti ieguva piecas zelta un trīs bronzas medaļas.

Lieliskus rezultātus sacensībās sasniedza Valdis Cela, kurš startēja V70 vecuma grupā un ieguva četras zelta medaļas, ar jaunu pasaules rekordu izcīnīja uzvaru pieccīņā (4575) un atkārtoja Eiropas rekordu kārtslēkšanā (3,20 m). Tāpat Valdim zelta medaļas augstlēkšanā (1,53 m) un trīssoļlēkšanā (10,36 m). Dainis Kūla uzvarēja šķēpa mešanas sacensībās ar 51,55 m. Divas bronzas medaļas čempionātā izcīnīja Uģis Lasmanis, kuram šķēpa mešanā 51,56 m un augstlēkšanā 1,80 m. Ilgai Buntikai bronzas medaļa 5 kilometru soļošanas distancē - 45 minūtes un 46 sekundes.

Pārējās ventspilnieku izcīnītās vietas: Dace Brakanska (trīssoļlēkšana 5. vieta 6,97 m, augstlēkšana 6. vieta 1,15 m), Gatis Brakanskis (800 m skriešana 14. vieta 2:34,35), Ilga Buntika (lodes grūšana 6. vieta 6,64 m, diska mešana 11. vieta 12,26 m), Aleksejs Iļjušins (šķēpa mešana 8.vieta 40,95 m, lodes grūšana 14.vieta 11,99 m) un Ligita Ziemane (šķēpa mešana 5.vieta 31,92 m).

Sacensību rezultātus skatīt ŠEIT

Kopumā sacensībās no Latvijas startēja 32 sportisti, kuri ieguva 11 zelta, 5 sudraba un 10 bronzas, kas summā deva 26 medaļas un medaļu kopvērtējumā ieņēma 9. vietu starp 32 valstīm.