Šorttrekists Roberto Puķītis Phjončhanas olimpisko spēļu pirmajā dienā izcīnīja augsto 11. vietu 1500 metru distancē. Šajā olimpiādē viņam vēl priekšā starts 1000 metros. 

Ventspilnieks priekšsacīkstēs savā skrējienā bija otrais. Sākoties pēdējam aplim, Puķītis pa iekšmalu no ceturtās vietas izvirzījās otrajā pozīcijā un noturēja to līdz pat finišam. Tas viņam ļāva iekļūt pusfinālā, kurā latvietis finišēja ceturtais un kvalificējās B finālam, kurā sportisti cīnījās par 10.-14.vietu. Pusfinālā izšķirošā cīņa sākās divus apļus pirms finiša, kad Puķītis bija ceturtajā pozīcijā. Līdz finišam viņam neizdevās pakāpties, latvietim arī finišējot ceturtajam.

Sākotnēji bija plānots, ka A finālā startēs seši sportisti, bet pusfinālā bija vairākas diskvalifikācijas un iecelšanas finālā, līdz ar to tajā brauca deviņi atlēti un B finālā tika sadalīta vien desmitā vieta. B fināls sākās ļoti lēnā tempā un ātri sportisti slidoja vien pēdējos piecus apļus, bet tajos Puķītim augstāk par ceturto vietu pakāpties neizdevās. Sākotnēji viņš tika klasificēts 13.pozīcijā, bet A finālā divi no sportistiem tika diskvalificēti vai nefinišēja, tāpēc viņi ierindojās arī aiz B fināla dalībniekiem, bet ventspilniekam tika 11. vieta. 

Nākamās sacensības šorttrekistiem būs otrdien, kad 1000 metros tiks aizvadītas priekšsacīkstes, kurās startēs gan Roberts Zvejnieks, gan Puķītis. Zvejniekam vēl paredzēts starts arī viņa iecienītākajā distancē 1000 metros. 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: