Ventspils airētāji sekmīgi startēja Traķu regatē, kas notika skaistajā Lietuvas pilsētā Trakai, Galves ezerā. Sacensības notika netradicionālās distancēs ar airēšanā reti pielietoto individuālo startu.

Par Traķu regates uzvarētājiem K-1 3900m distancē kļuva Marta Porniece un C-1 2600m Krišs Jansons.

Otro vietu K-1 2600m distancē izcīnīja Alberts Saulītis. Trešo vietu ieguva Mārtiņš Burkovskis C-1 3900m, Toms Kozlovskis K-1 2600m un Dace Jēkabsone K-1 1300m distancē.

Komandu cīņā Ventspilnieki 12 komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu, tikai par vienu punktu atpaliekot no Trakai komandas. Mājinieki nebija noskaņoti atdot skaisto kausu un 500 litu prēmiju ventspilniekiem, tādēļ komandu cīņas vērtējumā tika pieskaitīti, gan kanupolo laivu, gan veterānu braucieni, kuros ventspilnieki nestartēja.

Mūsu airētājiem šīs sacensības bija lieliska iespēja iepazīties ar Galves ezera distanci, kurā nākošajā gadā notiks Pasaules čempionāts Junioriem smaiļošanā un kanoe airēšanā.