Ventspils Tūrisma sezonas atklāšanas programmas ietvaros risinājās velo orientēšanās sacensības.

Pasākumā piedalījās gan sportisti, gan ikdienas braucēji. Tāpat dalībnieki distanci veica grupās, kā arī individuāli. Braucēji varēja izvēlēties divas distances, īsās distances kontrolpunkti bija izvietoti šajā pusē Ventai, bet garās divi kontrolpunkti atradās Pārventā.

Sacensībās kopumā piedalījās 70 braucēji. Jaunākā dalībniece bija tikai nedaudz vecāka par 1 gadu, kuru īpaši piestiprinātos ratiņos pie velosipēda, pārvietoja viņas tētis.

Garajā distancē ar 12 kontrolpunktiem komandu un ģimeņu vērtējumā labākie bija Kristaps Igars, Gatis Saulesleja un Gatis Zauers, kuri finišu sasniedza pēc 1 stundas un 5 minūtēm. Tikai 2 minūtes lēnāki un otro vietu ieguva Aleksandrs Horužiks un Ģirts Ziemanis. Trešajā vietā ierindojās Inese un Raitis Meieri, finiša laiks 1 stunda 20 minūtes. Individuāli labākos rezultātus uzrādīja Māris Indāns (1 stunda 22 minūtes), otrais Ēriks Frīdmanis (1 stunda 35 minūtes), bet bronza godalga Jurijam Tokarevam (1 stunda 37 minūtes).

Īsajā distancē, kurā iekļauti tika 10 kontrolpunkti komandu un ģimeņu vērtējumā pirmie Zane Ikše un Guntars Brikainis ar rezultātu 42 minūtes. Otro vietu, finišējot pēc 49 minūtēm, dalīja divas komandas, Viesturs, Dace un Eduards Otmeri, kā arī Uģis, Lāsma un Alise Čavari. Trešo vietu ieguva Māris un Leonards Priedēni un Zane Boitmane – Priedēna, kuri finišu sasniedza pēc 51 minūtes. Individuālajā startā labāko laiku 35 minūtes uzrādīja Didzis Ošenieks. Piecas minūtes vēlāk finišēja un sudraba godalgu ieguva Arnis Siliņš. Trešo vietu izcīnīja Marta Paškevica ar rezultātu 41 minūte. Marta lieliski pierādīja, ka sievietes velo orientēšanās sacensībās var būt tik pat ātras kā vīrieši.

Sacensību organizators Imants Blūms Ventas Balsij atklāja, ka ir ļoti apmierināts ar sacensību norisi un atzīmēja, ka šogad visi dalībnieki arī spējuši veiksmīgi sasniegt finišu. Blūms sacīja lielu paldies visiem, kuri piedalījās sacensībās, tādejādi atbalstot brauciena mērķi – viena diena bez auto. Lielu ieguldījumu snieguši brīvprātīgie jaunieši, kuri darbojās kontrolpunktos. Sacensību uzvarētāji saņēma balvas no SIA Miesnieks un Olimpiskā centra Ventspils. Imants Blūms iedzīvotājus aicināja vasarā vairāk pārvietoties ar divriteņiem. Bet nākošās velo orientēšanās sacensības risināsies š gada septembrī.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: