Nordea Rīgas maratonā pie panākumiem tikuši arī vairāki Ventspils novada skrējēji.

Pasākuma ietvaros tika noteikti ātrākie skrējēji maratona, pusmaratona un mini maratona distancēs. Kopumā sacensībās piedalījās vairāk kā 11 tūkstoši dalībnieki no vairākām Pasaules valstīm.

Par Nordea Rīgas maratona uzvarētāju kļuva Marokas skrējējs Slimani Benazuzs, kurš 42 kilometrus un 195 metrus garo distanci veica divās stundās, 17 minūtēs un 33 sekundēs. Sieviešu konkurencē labākā bija Baltkrievijas pārstāve Maryna Damantseviča, kura distanci veica divās stundās, 38 minūtēs un 16 sekundēs. Labākie no Latvijas sportistiem bija Mareks Florošeks un Dace Lina, kuri finišēja piektajā vietā.

Pusmaratona distancē pie zelta un bronzas godalgām tika Ventspils novada skrējēji. Vīriešu konkurencē labākais bija Valērijs Žolnerovičs ar rezultātu viena stunda, piecas minūtes un 40 sekundes. Otrās vietas ieguvēju Jānis Višķeri Valērijs apsteidza par vairāk kā divām ar pusi minūtēm. Sieviešu konkurencē trešo vietu izcīnīja Inna Poluškina, kura piekāpās tikai divām Kenijas sportistēm. Poluškinas rezultāts viena stunda, 16 minūtes un 54 sekundes.

Mini maratonā, kur sportistiem jāveic piecu kilometru distance, ātrākais Ventspils novada BJSS audzēknis Konstantīns Savčuks, bet trešajā vietā Kaspars Gulbis. Savčuks izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 15 minūtes un 39 sekundes, otrās vietas ieguvēju apsteidzot gandrīz par vienu minūti. Gulbis uzrādīja rezultātu 16 minūtes un 26 sekundes. Oficiālajos rezultātos Kaspars ir trešais, bet kā atzina viņa treneris Dainis Lodiņš, tad Gulbis esot finišējis ceturtais. Ievērības cienīgs fakts, ka Žolnerovičs, Poluškina, Savčuks un Gulbis visi ir vieglatlētikas trenera Daiņa Lodiņa trenētie sportisti.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: