Šodien Livonijas ordeņa pilī apbalvos skolēnus - konkursa „Mums pieder debesis!” uzvarētājus.

Sīvā konkurencē uzvarēja Anna Cirmane no Jelgavas Valsts ģimnāzijas ar aizraujošu galda spēli „Ieskaties debesīs dziļāk, starp zvaigznēm!” un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolnieks Aleksejs Sazonovs ar nopietnu pētījumu „Attēlu atpazīšanas algoritmu un datormetožu izmantošana astronomisko objektu klasifikācijā”. Anna jau no bērnības sapņo kļūt par astronauti, bet Aleksejs cer, ka viņa pētījums dos ieguldījumu galaktikas evolūcijas procesa izskaidrošanai.

Augstāko vērtējumu no Ventspils skolēniem ieguvusi Ventspils 4.vidusskolas 11.a klases skolnieces Agates Oses galda spēle “Kosmiskais domino” un Ventspils 6.vidusskolas 10.c klases skolnieces Alīnas Dieziņas videofilma “Kosmosa izpētes vēsture un tehnoloģijas attīstība". Meitenes interesē tehniskā izglītība un kosmosa pētniecība kā iespējamā nākotnes karjeras joma.

Konkursā piedalījās 15-18 gadus veci jaunieši no visas Latvijas, gatavojot darbus kosmosa jomas popularizēšanai. Konkursā tika iesniegti 31 komandu un individuāli izstrādāti darbi – pētījumi, kosmisku apģērbu dizaina paraugi, Visuma kuģa modelis un jauna dzinēja rasējums, galda spēles, videofilmas un prezentācijas.

Diviem konkursa uzvarētājiem Ventspils Augsto tehnoloģiju parks dāvina iespēju jūlijā piedalīties nedēļu ilgā starptautiskā jauniešu nometnē „International Space camp” ASV Kosmosa un raķešu centrā Alabamā. ASV Kosmosa un raķešu centrs ir izveidots

1970.gadā kā muzejs, piedāvājot apskatīt vairāk kā 1500 eksponātus (raķetes, kosmosa staciju un laboratoriju modeļus), kā arī vienu no septiņiem ASV „brīnumiem”- Saturn V nesējraķešu modeli. Jau no 1982.gada centrā tiek organizētas izglītojošas nometnes bērniem un jauniešiem, kuru laikā dalībnieki var izmēģināt dažādus kosmonautu apmācību laikā izmantotus simulatorus un trenažierus.

Balvas jauniešiem pasniegs Ventspils Augsto tehnoloģiju parka valdes locekle D.Reizniece.

Konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks kopā ar Inovācijas fonda balvu pasniegšanu mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājiem. Konkursu organizēja nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” un Izglītības un zinātnes ministrija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: