Ventspils dome vasaras naudu palīdzēs nopelnīt tiem, kuriem klājas visgrūtāk. Valsts šovasar par jauniešiem nedomā. Skolēni labprāt strādātu, bet netic, ka darbu atradīs.

 Ventspils dome, atvēlot finansējumu Ls 32 500 apmērā, šovasar nodrošinās darbu 200 jauniešiem vecumā no trīspadsmit līdz deviņpadsmit gadiem. Darbs būs dažādās jomās, galvenokārt sabiedriskajā ēdināšanā, tirdzniecībā un dārzkopībā. Domes ekonomikas nodaļas vadītājs Andis Jansons stāsta, ka vairāki uzņēmumi jau iepriekš ir izteikuši gatavību iesaistīties. Starp tiem jāmin a/s Diāna, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, SIA Daga, Garten un Diāna Bistro. Šobrīd tiek gaidīti oficiāli pieteikumi arī no citiem uzņēmējiem.

Darbam vasaras brīvlaikā pieteikties var bāreņi, bērni no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī skolēni, kuriem piešķirta invaliditāte vai šajā mācību gadā bijušas brīvpusdienas. Nodarbinātie jaunieši saņems minimālo algu, kas smagajā situācijā, kad nereti vecāki ir bez darba, būs nozīmīgs atspaids ģimenei. Pieteikties var līdz šī gada 26.maijam skolā, kurā jaunietis mācās. Tomēr A. Kaņepe sola, ka arī tiem skolēniem, kas nepaspēs, būs iespēja to izdarīt arī vēlāk.

Valsts nodarbinātības aģentūras Ventspils filiāles vadītāja Benita Saļņikova ar nožēlu apliecina, ka bezdarbs ir tik liels, ka iespējas piedāvāt darbu pusaudžiem nav. Tādēļ šovasar tiem jauniešiem, kuri nevar pieteikties pašvaldības nodarbinātības programmai, jo nav maznodrošināti, darba iespējas jāmeklē pašiem.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka skolēniem interese strādāt vasaras brīvlaikā ir liela. Arī uzņēmēji labprāt izmantoja iespēju nodarbināt jauniešus vasarā. Šogad, kad valsts finansējums nav – izdevīgāk pieņemt darbā pieaugušos. SIA Daga valdes priekšsēdētāja, Malvīne Ivane, kas iepriekšējās vasarās deva iespēju strādāt daudziem ventspilniekiem, atzīstas, ka šogad ņems darbā tikai skolēnus par kuriem Ventspils dome maksās.

Ventas Balss aptaujātie skolēni labprāt strādātu vasarā, tomēr darbu izdevies sameklēt tikai dažiem. Lielākā daļa stāsta, ka vēl neko atrast nav izdevies. Kristaps, kurš šogad Ventspils 4.vidusskolā absolvēs 12.klasi uzreiz pēc eksāmeniem dosies strādāt uz Norvēģiju, kur jau šobrīd atrodas viņa tēvs. Kādu darbu tur darīs, jaunietis vēl nezina, bet ir pārliecināts, ka strādās un nopelnīs. Viņa klasesbiedri iecerējuši turpināt mācības augstskolā un vasaras mēnešos labprāt nopelnītu mācībām. Tomēr  lielākā daļa rausta degunu un saka, ka Ventspilī darbu visticamāk neatradīs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: