Karstā un sausā laika dēļ Ventspilī un novadā pieaudzis mežu ugunsgrēku skaits, taču tos izdevies savlaicīgi pamanīt un nodzēst.

Valsts meža dienesta darbiniekiem ir saspringts laiks, jo jābūt īpaši modriem, lai operatīvi reaģētu uz iespējamiem ugunsgrēka draudiem.

Pirmais pusgads aizritējis samērā mierīgi, bijuši deviņi mežu ugunsgrēki, kas ir ievērojami mazāk nekā šajā periodā pagājušajā gadā, kad ugunsgrēku kopskaits sasniedza 15. Taču tagad situācija karstā laika dēļ mainījusies. 

Ventspils novada teritorijā ir pieci novērošanas torņi. Gandrīz visi ugunsgrēki tiek atklāti pusstundas laikā no to izcelšanās brīža, un uz ugunsgrēka vietu tiek izsūtīta Ziemeļkurzemes virsmežniecības Ventspils ugunsdzēsības brigāde, skaidro Ventspils mežniecības vecākais inspektors Valdis Ārnests.

Jūlija sākumā izcēlušies vairāki ugunsgrēki, taču tos visus izdevies ātri likvidēt, tāpēc cietusī platība nav liela (skat. tabulu). Ļaunprātīgi dedzināšanas gadījumi nav konstatēti. Galvenais iemesls ir neuzmanīga attieksme. Piemēram, izmesti izsmēķi vai gruzdoši sērkociņi.

Ugunsnedrošajā periodā, kas sākās jau 28. aprīlī, ir aizliegts dabā kurināt ugunskurus. Tie ne tikai var izraisīt meža ugunsgrēkus, bet arī maldināt novērotājus, kas, redzot dūmus, pieņems, ka ir ugunsgrēks.

Mežu ugunsgrēku novēršana ir arī katra cilvēka atbildība, tomēr pašam nekādā gadījumā nevajadzētu censties dzēst pamanīto ugunsgrēku, bet gan noteikti ziņot Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienestam un vietējai mežniecībai vai virsmežniecības darbiniekiem.

Šogad, pateicoties Piltenes iedzīvotāju Edgara Kauliņa un Pētera Domašiusa atbildīgai rīcībai un ziņojot par iespējamu meža ugunsgrēku, Ventspils novadā izdevās novērst plašāku kaitējumu mežam, izdegušas platības samazinot līdz 0,01 ha. Savukārt jūnijā ugunsgrēka novēršanā Staldzenē aktīvi iesaistījās Černovu ģimene. Citā reizē nodzēst uguni palīdzējuši arī zemessargi. 

Ventspils mežniecības vecākais inspektors Ārnests aicina iedzīvotājus būt saudzīgiem pret mūsu kopīgo dabas bagātību mežu, ne tikai pavasara talku laikā, bet arī tagad, ugunsnedrošajā periodā.

Jūlijā notikušie meža ugunsgrēki

  • 3. jūlijā Latvijas valsts mežu teritorijā, kas atrodas, braucot pa veco Užavas ceļu, dega 0,1 ha
  • 5. jūlijā Latvijas valsts mežos Piltenē dega 0,01 ha
  • 5. jūlijā pilsētas mežā Pārventā pie bērnu parka Fantāzija dega 0,04 ha
  • 6. jūlijā Pilsētas mežā netālu no Ventspils Augstskolas dega 5 kvadrātmetri
Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: