Ventspils Piedzīvojumu parkā, ar sacensībām 9.jūlija vakarā, tika atklāts jaunizveidotais orientēšanās poligons, kas tagad ir atvērts ikvienam interesentam.

 Startam 12 dažādās vecuma grupās reģistrējās 54 dalībnieki no Ventspils, Talsiem, Laidzes, Dundagas, Ugāles, Snēpeles, Jelgavas, Zlēkām, Aknīstes un Kuldīgas, bet reālais dalībnieku skaits bija vēl lielāks, jo vairāki iesācēji pirmajā reizē trasē devās kopā ar savām ģimenēm.

Pirmo trīs godalgu ieguvēji katrā vecuma grupā balvās saņēma diplomus un dāvanu kartes no Ventspils Piedzīvojumu parka. Sacensību rezultāti pieejami orientēšanās kluba „Ziemeļkurzeme” mājas lapā www.okzk.lv.

Ventspils Piedzīvojumu parka orientēšanās poligons paredzēts gan mierīgai pastaigai kopā ar draugiem un ģimenēm, gan orientēšanās sporta cienītājiem, ko nodrošina trīs atšķirīgās distances – pārgājiens ar marķējumu, iesācēju distance un distance lietpratējiem.

Pirms došanās trasēs, Piedzīvojumu parka kasē iespējams iegādāties katrai distancei paredzētu speciālu karti (1 Ls un 2 Ls) un iznomāt kompasu, kā arī konsultēties ar parka instruktoriem, lai norādītos punktus veiksmīgi atrastu un trasē neapmaldītos.

Pārgājiena taka ar marķējumiem, kas paredzēta tiem, kuriem patīk pārgājieni, nesteidzīgas pastaigas un mierīga atpūta dabā. Šī 8,5 km garā distance ir marķēta un papildināta ar vairākiem kontrolpunktiem un stiepjas cauri mežam līdz pat kāpu zonai ar finišu Piedzīvojumu parkā.

Iesācēju distance, kas stiepjas 3,8 km garumā veidota tā, lai būtu piemērota orientieristiem – iesācējiem. Šajā trasē kontrolpunkti izvietoti viegli atrodama ikvienam, kam ir kaut nelielas pamatiemaņas orientēšanās sportā.

Savukārt trešā – distance orientēšanās lietpratējiem būs piemērota profesionāliem sportistiem, kā arī orientieristiem ar priekšzināšanām. Šajā trasē distances garumu un sarežģītības pakāpi varēs mainīt, dažādojot kontroles punktu secību. Pirms došanās kādā no trim distancēm, klients Piedzīvojumu parka servisa ēkā saņems karti ar norādēm un kompasu, kā arī tiks apmācīts, kā kartē orientēties un neapmaldīties.

Ventspils Piedzīvojumu parks ir aktīvās atpūtas un sporta komplekss, kur pieejamas plašas izklaides un sportošanas iespējas gan individuālajiem apmeklētājiem, gan grupām visu gadu. Parkā katru gadu apmeklētājiem tiek piedāvātas kādas jaunas un interesantas atrakcijas, un arī šis gads nav izņēmums. Piedzīvojumu parks vasarā atvērts katru dienu no plkst. 12:00 līdz 21:00 (ieeja virvju trasē „Kaķa taka līdz 19:00).

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: