Ģimene ir mūsu drošā osta. Ar pārliecību, ka cieņpilna aprūpe dzīves noslēgumā sākas ar sapratni un sirdssiltumu, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā sadarbībā ar Hospiss LV top projekts Dzīves koks. Ventspilnieki aicināti iesaistīties jaunajā iniciatīvā, uzzīmējot savu ģimenes dzīves koku un attēlojot tajā kopīgas vērtības un sajūtas.
Pirms gada Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu uzrunāja sabiedriskā labuma organizācija Hospiss LV, lai izteiktu aicinājumu sadarboties, īstenojot slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļā projektu Svētku galds. Rokrokā ar brīvprātīgo, ziedotāju un slimnīcas atbalstu, komanda reizi nedēļā ar uzkodām, kafiju, saldējumu dodas uz slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļu, lai aprunātos un pacienātu nodaļas pacientus. Ventspils Paliatīvās aprūpes nodaļa tika atklāta 2006. gadā un šobrīd ir vienīgā ārstniecības iestāde Kurzemē, kas stacionāri nodrošina paliatīvās aprūpes pakalpojumu.
Hospiss LV Ventspils brīvprātīgā koordinatore Zane Cinglere ir četru bērnu mamma. Rudenī būs trīs gadi, kopš Zane dzīvo Ventspilī, iepriekšējā dzīvesvieta bija Rīgā. Zane ir pārliecināta, ka mēs katrs pats veidojam savu dzīvi – no mazām lietām, vietām, sajūtām, apkārtējās vides, audzējot to veselīgu, skaistu un piepildītu vai – tieši otrādi – nīkulīgu. Strādājot par brīvprātīgo, Zane sapratusi, ka, tuvojoties dzīves izskaņai, cilvēki bieži vien atceras, domā un mudina mūs domāt par daudz paliekošākām vērtībām. Tās noteikti nav milzīgas mājas, dārgas automašīnas, zīmola pulkstenis… Tās ir sajūtas sirdī un mūsu mīļie cilvēki mums līdzās. Zīmējumu mērķis ir ne tikai pievērst uzmanību hospisa darbam un vērtībām, bet arī veidot emocionālu saikni starp sabiedrību un cilvēkiem, kam nepieciešams atbalsts dzīves pēdējā posmā. «Tādēļ radās ideja izveidot projektu Dzīves koks, runājot par dzīvi šodien un tagad, par dzīves vērtībām mūsu katra sirdī, ģimenē, skolā, pulciņos, darba vietās, sporta komandās, uz skatuves utt. Šie koki katram un mūsu ģimenei ir atšķirīgi – tie var būt ozols, bērzs, ķirsis, ābele, egle, priede,» pauž Zane. «Šādu Dzīves koku, kur zīmējumi tiks izmantoti īpašā izstādē, plānojam realizēt Ventspils Ziemeļkurzemes slimnīcas Paliatīvajā nodaļā. Ventspils būs pirmā, kur īstenosim šādu projektu, tādēļ aicinām ventspilniekus būt aktīviem un iesaistīties ar savu ģimeni, uzzīmējot savu ģimene koku, tajā iekļaujot savas dzīves vērtības,» aicina Ventspils brīvprātīgā koordinatore. Viņa ir pārliecināta, ka, iesaistoties šādā projektā, ģimenei būs iespēja skaisti pavadīt vakaru vai nedēļas nogali, tuvplānā izvirzot ģimeni un dzīves koku, piepildot šo laiku ar sarunām, smiekliem, pārdomām un, iespējams, kādam arī ar asarām.
Vaicāta par ieguvumiem, Zane norāda, ka ģimenes, kas piedalīsies, iegūs iespēju kopīgi pavadīt laiku radošā vidē, zīmējumi tiks izvietoti izstādē 29. maijā Ziemeļkurzemes slimnīcas Paliatīvās nodaļas gaitenī. «Turklāt tādējādi ikviens pamudinās arī citus padomāt par dzīves vērtībām. Spilgtāko zīmējumu autori saņems balvas no Ventspils uzņēmumiem,» saka Zane.
Hospiss nav tikai par pēdējiem dzīves brīžiem – tas ir par mīlestību un cilvēka cieņu līdz pat pēdējam mirklim. «Lai stiprinātu sabiedrības izpratni par ģimenes nozīmi dzīves noslēgumā un vienlaikus radītu cilvēcīgu pieskārienu ikdienai, ir uzsākts šis jaunais projekts. Tā galvenais mērķis – aicināt lielus un mazus iesūtīt zīmējumus par to, ko viņiem nozīmē ģimene,» norāda Zane. Katrs var piedalīties šajā projektā, darot labu darbu – ar zīmējumu, mūzikas sveicienu, brīvprātīgā darbu, ziedojumu, gardumiem, ziediem. Nav ne vecuma, ne profesijas, ne reliģijas, ne dzimuma ierobežojuma. «Tāpat ar prieku gaidīsim brīvprātīgos, kas vēlas pievienoties mūsu kustībai,» norāda Zane.
Uzzīmēto koku, kas asociējas ar ģimeni un dzīves vērtībām, var nofotografēt un iesūtīt foto uz e-pastu: [email protected] vai var nogādāt oriģinālu Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reģistratūrā, ievietojot to īpašā zīmējumu kastē līdz 27. maijam. Jautājumu gadījumā var sazināties ar projekta koordinatori pa tālruni 22177770.
Komentāri (0)