Ventspils Skolēnu jaunrades nama robotikas pulciņa audzēkņi, brāļi Mārtiņš un Māris Galauski Rīgā Baltijas mēroga sacensībās izcīnīja augsto trešo vietu.

Sacensības Robotika un ceļojošā Baltic Robot Sumo kausa izcīņa ir gada centrālais pasākums robotu būves un tehniskās jaunrades entuziastiem. Pasākuma galvenais notikums bija robotu sacensības divās kategorijās – līnijsekotājiem un sumo robotiem. Cīkstēšanās noritēja amatieru un profesionāļu grupās un ventspilnieku līnijsekotāju robots par trešo labāko kļuva amatieru konkurencē.

Līnijsekotāju robota uzdevums ir sekot līkumainai līnijai. Robots tiek saprogrammēts tā, ka ar īpašiem sensoriem līnijai seko pats, nevis tiek vadīts no malas. Robotu izgatavoja 15 gadus vecais Mārtiņš un viņa 12 gadus vecais brālis Māris. Mārtiņš atzīst, ka viņi abi kopā ir labs tandēms, jo vienam labāk padodas mehānika, otram programmatūra. Viņš spriež, ka nākamgad sacensībās vajadzētu izcīnīt pirmo vietu.

Jaunrades nama robotikas pulciņš eksistē otro gadu un tajā šobrīd darbojas aptuveni 10 interesenti. Pasniedzējs Gatis Gaigals cer, ka nākamajā gadā būs vairāk audzēkņi, jo robotu gatavošanai plānots iegādāties vairākus jaunus lego detaļu komplektus. Tiklīdz būs vairāk audzēkņu, varēs sarīkot vietēja mēroga sacensības piesaistot arī studentus. Gaigals uzsver, ka izstrādājot robotus jaunieši iegūst mehāniskās konstruēšanas iemaņas, trīsdimensiju domāšanu, programmēšanas un citas prasmes, kuras vēlāk noderēs studējot programmatūru un inženierzinātnes.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: