Divus gadus vecais laikas un vilku šķirnes suņa krustojums Ronis ir fitnesa treneres Ludmilas Spurītes mīlulis. Viņa atzīst – garlaicīgi nav.

Kad iepriekšējais sunītis devies uz citiem medību laukiem, Ludmilas vīrs nav gribējis jaunu, taču Ludmila pa kluso internetā sameklējusi mazu suņuku. No Rīgas kucēniņš atvests 2 mēnešu vecumā. Draisko kamolīti tā pirmie saimnieki pa jokam saukuši par Joski. Kāpēc, Spurīši sapratuši jau otrajā dienā. Proti, viņi dzīvo mājā, kurai 1. stāvā ir kafejnīca.

Sunītis ātri sapratis, ka viņiem ir ļoti forši kaimiņi un tikpat ātri iekarojis viņu sirdis. Tikko Ronis iziet pagalmā, tā kafejnīcas darbinieki viņu uzcienā. Ja notiek aizkavēšanās, suns sit ar ķepu pa logu – labie kaimiņi ar kauliņiem priekšā.

Roņuks, kā viņu mīļi iesaukuši saimnieki, ir liels ceļotājs. Tikt pāri pagalma žogam viņš iemanījies dažādos veidos – gan pārlecot 1,60 metru augstumu, gan izspraucoties pa suņa purna platuma šķirbu tajā.

Ķēdi, pie kuras viņu pagalmā piesien, Ronis pamanās atskrūvēt savienojuma vietā. To nācies mainīt reizes četras. Roņuku sajūsmina brauciens ar mašīnu. Kad viņu palaiž paskraidīt, kamēr viņš pats negrib, rokās dabūt nevar. Vīrs izdomājis viltību – atver mašīnas durvis, suns uzreiz iekšā. Tā viņu var sadabūt rokā. 

Savs stāsts ir par to, kāpēc Roņuks mūk no vasarnīcas, kur viņam ļoti patīk. Reiz kaimiņiem atbraukuši ciemiņi, un viņiem līdzi – suņuks. «Visi devušies pastaigāt pa pilsētu un, tā kā mēs ar Roņuku bijām vasarnīcā, pie mūsu suņa ķēdes pielikuši savējo. Mēs iebraucam sētā un redzam, ka pie ķēdes sēž svešs suns. Mūsu Roņuks par tādu izrīcību varen apskaitās, sarīkoja tādu traci, ka šūpojās visa mašīna,» stāsta Ludmila.

Pēc šī gadījuma Ronis vasarnīcā nevar ilgi uzturēties. Droši vien bail, ka atkal kāds aizņems viņa vietu. Tikko Roņuku palaiž vasarnīcas dārzā paskraidīt, tā viņš atrod veidu, kā izkļūt no pagalma, un no Staldzenes dodas mājup. «Reiz zvana kaimiņiene – Roņuks skraida pludmalē. Viņa paņem suņuku mašīnā un aizved mājās. Nākošajā nedēļā pati strādāju vasarnīcas dārzā, turpat grozās arī Roņuks, un pēkšņi viņa nav.

Zvana vīra draugs – Roņuks Pārventā – kāto gar Ventspils naftu. Draugs paņēma viņu savā mašīnā un aizveda mājās. Varbūt tagad ventspilnieki zinās, ka ir tāds Roņuks – ceļotājs. Suns nebūt nav ļauns, ja gadījumā viņš kaut kur skrien, nevajag baidīties.» Ludmila atzīst, ka paši visvairāk uztraucas par to, ka kāds svešinieks viņu kaut kur neaizved.

Ludmila ir pārliecināta, ka Roņuks ir brīnišķīgs mājas dakteris – atbrīvo no stresa. Ne velti tautas dziednieki iesaka – mājās jābūt kaķim un sunim. Kaķis atbild par mājas, bet suns – par saimnieku enerģiju. Ja sāk slimot kaķis, tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā ar māju, ja slimo suns – problēmas ir saimniekiem. «Nekad neesam tiekušies pēc prestiža šķirnes suņa. Uzskatu, ka šķirnes suņi nav tik gudri un veselīgi kā jauktenīši. No viņa nāk īsta, dzīva enerģija.»

Foto: Ģirts Staris.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: