Tēma: VMD

 • Sāksies meža ugunsnedrošais periods 0

  Latvijā piektdien, 3. maijā, sāksies meža ugunsnedrošais laikposms, informē Valsts meža dienests (VMD). Meža ugunsnedrošais laikposms nosaka aizliegumus un ierobežojumus visiem iedzīvotājiem. Par to neievērošanu var tikt piemērota administratīvā, civiltiesiskā un arī kriminālatbildība.

 • VMD noteiks mikroliegumu aizsargājamam biotopam Popē 0

  Valsts meža dienesta (VMD) Kurzemes virsmežniecība nolēmusi noteikt mikroliegumu Ventspils novada Popes pagastā īpaši aizsargājamam biotopam. Mikroliegums noteikts saskaņā ar Sugu un biotopu aizsardzības likumu.

 • 1. oktobrī sākas dzinējmedību sezona 1

  1. oktobrī sākas kārtējā dzinējmedību sezona, pirms kuras Valsts meža dienests rosina medniekus atkārtot medību drošības prasības. Tāpat mednieki tiek aicināti izvērtēt nepieciešamību doties dzinējmedībās jau pašā sezonas sākumā, kamēr pamežs ir lapotā stāvoklī un mežā sastopams liels ogotāju, sēņotāju un atpūtnieku skaits.

 • 23. septembrī noslēdzas meža ugunsnedrošais laikposms 0

  Valsts meža dienests  ar 23. septembri atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā, kas bija spēkā no 1. maija. Šogad reģistrēti un dzēsti 643 meža ugunsgrēki, tajos izdeguši 636 ha meža zemes, kas ir vairāk nekā trīs iepriekšējos gados.

 • 1. septembrī sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona 0

  1. septembrī sākas aļņu un pieaugušo staltbriežu buļļu medību sezona. Aļņus atļauts medīt līdz 31. decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus – līdz 31. martam, kad noslēdzas medību sezona.

 • Mežos palielinās ugunsbīstamība 0

  Turpinoties sausiem laikapstākļiem, ievērojami palielinās ugunsbīstamība mežos, tādēļ Valsts meža dienests aicina pilnībā izvairīties no uguns izmantošanas mežā.

 • Sākas stirnu āžu medību sezona 0

  Valsts meža dienests informē, ka 1. jūnijā sākas kārtējā stirnu āžu medību sezona. Stirnu kazu un kazlēnu (vecums līdz vienam gadam) medību sezona sāksies 15. augustā. Stirnu medību sezona turpināsies līdz 30. novembrim.

 • Nomedītās mežacūkas būs jāreģistrē digitāli 0

  Nākamajā, 2023./2024. gada medību sezonā medniekiem būs jāreģistrē nomedītās mežacūkas mobilajā lietotnē ''Mednis'', izmantojot digitālus marķieru numurus. Tas atcels vajadzību pēc fiziskiem mežacūku marķieriem un nepieciešamību papildus iesniegt informāciju par izmantotajām mežacūku medību atļaujām.

 • VMD aicina ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm 1

  Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par vilku izplatību Latvijā. Apkopotā informācija ir būtiska lēmumu pieņemšanā, kas nodrošina medību resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

 • Par sadursmi ar meža dzīvniekiem ērtāk ziņot aplikācijā 0

  Rudens un ziemas periodā, kad redzamība uz autoceļiem pasliktinās, pieaug arī sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem. Valsts meža dienests (VMD) aicina par notriektajiem un kritušajiem dzīvniekiem ziņot lietotnē ''Mednis''.

 • Iespējams, palielinās nomedījamo vilku apjomu 1

  Valsts meža dienests organizēja darba grupas apspriedi par iespējamām vilku nomedīšanas apjoma izmaiņām 2022./2023. gada medību sezonā. Apspriedes laikā tika uzklausīti ieinteresēto pušu viedokļi, kā arī uzsvērta nepieciešamība pēc valsts atbalsta vilku postījumu prevencijas pasākumiem un zaudējumu kompensācijām.

 • Beidzas meža ugunsnedrošais periods 0

  Valsts meža dienests ar 12. septembri atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu, kura laikā, atrodoties mežā un purvā, bija jāievēro vairāki aizliegumi. Šogad reģistrēti 355 meža ugunsgrēki, tajos izdeguši 220 hektāri meža zemes.

 • Sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona 0

  1. septembrī sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona. Aļņus atļauts medīt līdz 31. decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus (t.s. ''špīserus'') – līdz medību sezonas noslēgumam 31. martā.