Tēma: Lauksaimniecība

 • Ziemas rapšu sējumos strauji izplatās kaitēkļi 0

  Iestājoties vasarīgiem laikapstākļiem, ziemas rapšu sējumos strauji izplatās kaitēkļi - krustziežu spīdulis un krustziežu stublāju smecernieki, informē Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD).

 • Lembergs par lauksaimnieku protestiem (VIDEO) 7

  Nav šaubu, ka situācija lauksaimniecībā arī nav viegla, tomēr – vai tā ir tik smaga, ka zemniekiem ar traktortehniku ir jādodas ielās? Vai arī zemnieku protestu rīkošana ir daļa no opozīcijas partiju politikas?

 • Nākamnedēļ visā Latvijā plānoti lauksaimnieku protesti 1

  Biedrība "Zemnieku saeima" nākamnedēļ visā Latvijā plāno rīkot lauksaimnieku protestus. "Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš informē, ka kopš pagājušā gada novembra lauksaimnieku ārkārtas sapulces, kurā lauksaimnieki iesniedza Zemkopības ministrijai un ministram Armandam Krauzem (ZZS) prasības nozares sakārtošanai, līdz šim ir izpildīta tikai viena.

 • Zemnieki apsver iespēju rīkot protestus 0

  Latvijā zemnieki apsver iespēju rīkot protestus. Biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš stāstīja, ka pēc 2. novembra lauksaimnieku ārkārtas sapulces Slampē, neapmierinātība nozarē ir saglabājusies.

 • Lauksaimnieki pieprasa Ašeradena demisiju 0

  Latvijas lauksaimniecības organizācijas pieprasa finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) demisiju. Demisiju pieprasa "Zemnieku saeima" kopā ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomi (LOSP), Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju, Latvijas Augļkopju asociāciju, biedrību "Latvijas dārznieks" un Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociāciju.

 • No salnām un sausuma cietušie lauksaimnieki var pieteikties atvieglojumiem 0

  Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina lauksaimniekus, kas pavasara salnu un sekojošā ilgstošā sausuma dēļ saskaras ar grūtībām, izmantot iespēju saņemt nodokļu termiņa pagarinājumu, kā arī pagarinātajiem maksājumiem - atbrīvojumu no nokavējuma naudas, informē VID pārstāvji.

 • Notiks seminārs lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem 0

  30. martā, plkst. 11 Kultūras centrā notiks informatīvais seminārs lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem, ko organizē Zemkopības ministrija (ZM), lai veicinātu lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem.

 • Policija aicina neuzķerties uz viltus piedāvājumiem 2

  Interneta vietnēs tiek izvietoti viltus sludinājumi par traktortehniku un automašīnu tirdzniecību, kā rezultātā tiek apkrāpti pircēji. Pēdējo gadu laikā šādas krāpšanas notiek ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs – iedzīvotāji izvēlas iegādāties traktortehniku un automašīnas ārvalstu interneta vietnēs.

 • Lauksaimnieki pozitīvi vērtē ieceri izstrādāt lauksaimniecības platību apdrošināšanu 0

  Lauksaimnieki pozitīvi vērtē Krīzes vadības padomes sēdē nolemto, ka atbildīgajai ministrijai - Zemkopības ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju - ir jāsagatavo un valdībā jāiesniedz ilgtermiņa risinājumu lauksaimniecības platību apdrošināšanas jautājumā, sacīja aptaujātie lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvji.

 • Noteiks valsts mēroga dabas katastrofu 1

  Krīzes vadības padome otrdien nolēma, ka saistībā ar sausumu lauksaimniecībā nav izsludināma ārkārtas situācija, tā vietā to noteiks kā valsts mēroga dabas katastrofu.