18. aprīlī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome atbalstīja Ventspils muzeja ideju iesniegt projekta “Jūra, osta, pilsēta: Ventspils 13.- 19.gs.” pieteikumu Eiropas jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda (EJZAF) Latvijas Rīcības programmā zivsaimniecības attīstībai 2023.-2027. gadam.

Projekta “Jūra, osta, pilsēta: Ventspils 13.- 19.gs.” mērķis ir popularizēt Kurzemes zvejniecības vēsturi un ar piekrastes dzīvesveidu saistītā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu sabiedrībā.

Projekta rezultātā paredzēts izveidot jaunu pastāvīgo ekspozīciju Livonijas ordeņa pils tornī, tā 3., 4. un 5. stāvā, radot informatīvi bagātu un apmeklētājiem atraktīvu stāstījumu par ostu kā Ventspils pilsētas rašanās pamatu, ostas vēsturisko attīstību, ietekmi un saistību ar pilsētas pagātni un tagadni. Ostas un pilsētas savstarpējā attīstība tiek aplūkota laika posmā no 13.gs. vidus līdz 19.gs., maksimāli iekļaujot pilsētā esošā piekrastes kultūrvēsturiskā mantojuma atspoguļojumu.

Ekspozīcijas izstrādē paredzēts izmantot mākslinieciski tehniskus risinājumus, kas nodrošina energoefektīvus un klimata pārmaiņu mazinošus risinājumus, maksimāli sekmēt izstrādātās ekspozīcijas ilgtspēju un nodrošināt Livonijas ordeņa pils Ventspilī kā kultūras pieminekļa integritāti, nenodarot kaitējumu tās arhitektoniskam mantojumam.

Projekta atbalsta gadījumā Ventspils muzejs 2024.-2026. gadā realizēs projektā plānotās aktivitātes par kopējo summu 527 000 EUR, t.sk. EJZAF finansējums 515 000 EUR apmērā. Projekta realizācijas kopējās izmaksas ietver nepieciešamos projekta sagatavošanas darbus, ekspozīcijas mākslinieciskā projekta izstrādi un īstenošanu, kā arī nepieciešamos darbus pils torņa konservējošai restaurācijai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: