Samazinot pasta nodaļu skaitu, būtiski ir komunicēt ar pašvaldībām un iedzīvotājiem, uzskata Latviju Pašvaldības savienība (LPS). Valsts AS "Latvijas pasts" izstrādājusi jauno pasta nodaļu plānu, kas paredz visā valstī atstāt 116 pasta nodaļas, nodrošinot pakalpojumu visos reģionos un pilsētās.

Kā informē LPS pārstāve Liene Užule, AS "Latvijas pats" LPS iepazīstinājis ar jauno pasta nodaļu plānu. LPS uzskata, ka šajā situācijā galvenais ir tas, lai ikvienam iedzīvotājam ir pieejams pasta pakalpojums. LPS ieskatā būtiska ir komunikācija ar katru pašvaldību un iedzīvotājiem, lai būtu skaidra izpratne par turpmāko situāciju un iespējām, norādīja Užule.

Paredzēts, ka tiem pastniekiem un nodaļu operatoriem, kuru darba vietas slēgs, piedāvās darbu citviet vai iespēju pārkvalificēties. Tas esot īpaši aktuāli pirmspensijas vecuma strādājošiem.

Kā pastāstīja "Latvijas pasta" Nodaļu un piegādes daļas vadītājs Mārtiņš Liepiņš, plāns paredz, ka būs aptuveni 120 nodaļas. Esot pārskatīti kritēriji, kur nodaļas paliks un kāpēc. Pēc viņa paustā, nodaļu pārklājums būs izlīdzinātāks, un nebūs novadu un lielo pilsētu bez pasta nodaļām.

Plānam esot Satiksmes ministrijas akcepts. Lai gan tiek runāts par, iespējams, 120 nodaļu saglabāšanu, droši ir zināms, ka paliek 116. Tomēr, cik darbinieku zaudēs darbu, "Latvijas pasts" vēl nevar pateikt.

Līdz nedēļas beigām turpināsies sarunas ar partneriem - preses izdevējiem Rīgā un reģionos, LPS un pensijas maksātājiem.

Arī nodaļu slēgšanas plāns paredz sarunas ar pašvaldībām. Nākamnedēļ "Latvijas pasts" plāno tikties ar nozares ministrijām un vienoties par tālāko rīcību.

"Latvijas pasts" plānoja šogad slēgt 105 no 176 pasta nodaļām, taču šis reorganizācijas plāns tika apturēts.

Iepriekš kompānijā skaidroja, ka pēc "Latvijas pasta" un Satiksmes ministrijas pārstāvju diskusijas pasta nodaļu reorganizācija tika apturēta, lai uzņēmums veiktu papildu izpēti un piedāvātu pasta nodaļu attīstībai ne tikai "Pastnieks mājās" risinājumu, bet arī citus alternatīvus scenārijus, un atkārtoti konsultētos ar ieinteresētajām pusēm - pašvaldību vadītājiem, iedzīvotāju biedrībām un citiem.

Finanšu aprēķini liecina, ka reorganizācijas apturēšana vai kavēšana prasīs valsts subsīdijas no 2,1 miljona eiro līdz četriem miljoniem eiro. Aplēstās izmaksas neietver šo pasta nodaļu modernizēšanu un inflācijas efektus. Tādējādi uzņēmums kopā ar ieinteresētajām pusēm atkārtoti un padziļināti izvērtē, kā vēl var sniegt pasta un finanšu pakalpojumus klātienē.

"Latvijas pasta" apgrozījums 2022.gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2300 darbinieku.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: