Ventspils zinātnes centra VIZIUM Jauno Dabaszinātņu pētnieku centrs aicina 4. – 7. klašu skolēnus uz bezmaksas nodarbību “Planēta – vides aizsardzības izaicinājumi”, kurā radoši darbojoties, diskutējot un izmantojot STEAM tehnoloģijas, tiks veicināta izpratne par globālo sasilšanu, piesārņojumu un atkritumu šķirošanu.

Mēs bieži dzirdam par atkritumu šķirošanu un tā nozīmi, tomēr ikdienas dzīvē ir grūti redzēt un iztēloties vides piesārņojuma patieso ietekmi. Tuvākajā nākotnē mums būs jāspēj izveidot dažādi risinājumi, lai spētu samazināt cilvēku ietekmi uz apkārtējo vidi. Semināra laikā pārrunāsim piesārņojuma veidus un to ietekmi, mācīsimies šķirot un izveidosim robotu, kas mums nākotnē palīdzēs to darīt efektīvāk.

Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbība 4. – 7. klašu skolēniem “Planēta – vides aizsardzības izaicinājumi” norisināsies 23. aprīlī plkst. 15.00 – 16.30 Ventspils zinātnes centra VIZIUM “Alfa” zālē, 2. stāvā.

Nodarbība tiks izmatotas ClassVR brilles, lai tuvplānā apskatītu piesārņojuma un globālās sasilšanas sekas uz mūsu planētas Zeme. Tāpat tiks pārrunāta atkritumu šķirošanas nozīme - skolēni paši izveidos krāsainus atkritumu konteinerus, uzbūvēs robotu, kas spēj satvert, pacelt un transportēt objektus un ar sensoru atpazīst konteinera krāsas. Nodarbībā tiks pārrunātas arī iespējas nākotnē izmantot mākslīgo intelektu atkritumu šķirošanā.

Nodarbību vadīs Madara Boša, kurai ir vairāk nekā 2 gadus ilga pieredze STEAM izglītībā un tehnoloģiju lietojamībā izglītības iestādēs, skolotāju apmācībās un skolēnu darbnīcu vadīšanā visā Latvijā.

Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās šeit: www.adre.se/petniekuanketa. Dalība nodarbībā ir bez maksas! Vietu skaits ierobežots.

Plašāka informācija pa tālr. 667 766 55 vai rakstot uz e-pastu: ginta.grinberga@ventspils.lv. Dienu pirms nodarbības dalībniekiem tiks nosūtīts atgādinošs e-pasts.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra un Ventspils zinātnes centra VIZIUM mājas lapā, sociālajos tīklos, kā arī drukātajos izdevumos.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: