Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri līdz 1. septembrim nebija iesnieguši dokumentus Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieteikšanai vai nebija veikuši pieteikšanos atkārtotai valsts valodas pārbaudei, vēl līdz 30. novembrim ir iespēja iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

Ja šīs personas nebūs iesniegušas Pārvaldē dokumentus, lai turpinātu likumīgi uzturēties valstī, tām Latvijas Republikas teritorija būs jāatstāj.

“Atkārtoti aicinām neatlikt konsultēšanos ar Pārvaldes ekspertiem un dokumentu iesniegšanu uz pēdējo mirkli. Ja līdz 30. novembrim dokumenti netiks iesniegti, personas uzturēšanās Latvijas Republikā kļūs nelikumīga,” uzsver Pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Svarīgi ņemt vērā, ka dokumentus iespējams iesniegt, ja uz personu attiecas likums “Par Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā” vai kāds no Imigrācijas likumā noteiktajiem pamatiem termiņuzturēšanās atļaujas vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

Plašāka informācija par Imigrācijas likuma grozījumiem un izņēmumiem attiecībā uz valsts valodas pārbaudi noteiktām personu grupām pieejama Pārvaldes tīmekļa vietnes www.pmlp.gov.lv sadaļā “Aktuālākais par Imigrācijas likuma grozījumiem”.

Papildu informāciju/konsultāciju par turpmāko procesu un/vai dokumentu iesniegšanu var iegūt, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi [email protected] vai zvanot uz Pārvaldes informatīvo tālruni 67209400.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: