27. aprīlī Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome apstiprināja Nacionālās nozīmes Ventspils industriālā parka attīstības stratēģiju, kā arī nolēma atbalstīt projekta iesniegšanu Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā projektu konkursā un pretendēt uz Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma investīciju plāna paredzētajām investīcijām industriālo parku un teritoriju attīstīšanai reģionos.

27. jūnijā CFLA informēja Ventspils valstspilsētas pašvaldību par savu lēmumu apstiprināt projekta iesniegumu “Nacionālas nozīmes industriālā parka izveide Ventspilī”, savā lēmumā informējot arī par nosacījumiem, kas jāizpilda saistībā ar projekta pieteikumu, turpmākai līdzfinansējuma saņemšanai 10 milj. EUR apmērā.

Lai izpildītu šos nosacījumus, projekta iesniedzējam cita starpā bija jāsagatavo būvprojekti un izmaksu tāmes visām projekta aktivitātēm. Ņemot vērā izstrādātos būvprojektus un aktuālās būvniecības izmaksu aplēses, ceturtdien, 14. septembrī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome nolēma veikt grozījumus sava 2023. gada 27. aprīļa lēmuma Nr.74 septītajā punktā, nosakot, ka Ventspils industriālā parka projekta atbalsta gadījumā Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādei “Ventspils osta” uzdots projektu realizēt 2023. – 2025. gadā par kopējo summu ne vairāk kā 17 674 344 EUR. Projekta attiecināmās izmaksas ir 13 738 058 EUR, t.sk. Eiropas Savienības līdzfinansējums projekta īstenošanai plānots gandrīz 73 % apmērā jeb 10 000 000 EUR. Atbilstoši aprēķiniem veikti arī grozījumi minētā lēmuma 7. punkta apakšpunktos.

Plānots, ka topošā industriālā parka teritorijā Pārventā darbosies tehnoloģiski inovatīvi uzņēmumi, kas ražošanas procesa nodrošināšanai izmantos atjaunojamo enerģiju. Projekta rezultātā plānots piesaistīt investorus ar kopējo nefinanšu investīciju apjomu vismaz 85,10 milj. EUR, kā arī radīt vismaz 148 jaunas darba vietas.

Lai uzsāktu realizēt daļu no paredzētajām aktivitātēm, īstenojot projektu “Nacionālas nozīmes Industriālā parka izveide Ventspilī”, plānots izbūvēt industriālā parka darbības uzsākšanai nepieciešamo infrastruktūru – Celtnieku ielas pagarinājuma izbūvi, savienojot to ar Kurzemes ielu, iekšējās teritorijas Kurzemes ielā 83, ceļu posmus, publiskos stāvlaukumus, kā arī ūdensvada un kanalizācijas tīklu, siltumtrases un elektroenerģijas tīklu izbūvi. Tāpat projekta ietvaros plānots izbūvēt vienu ražošanas ēku 4 000 m2 platībā un sakārtot teritoriju Kurzemes ielā 83, turpmākas uzņēmējdarbības attīstībai.

Projekta ietvaros ar būvniecību saistītās pasūtītāja funkcijas uzdots veikt Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādei “Ventspils Komunālā pārvalde”, savukārt projektā kā sadarbības partneri piedalīsies pašvaldības SIA “ŪDEKA” un pašvaldības SIA “Ventspils siltums”.

Projekta apstiprināšanas gadījumā līdzekļi projekta līdzfinansējuma nodrošināšanai tiks paredzēti pašvaldības iestādes “Ventspils osta” budžetā. Lai varētu īstenot šādu nacionālas nozīmes industriālā parka projektu, pašvaldībai līdzfinansējuma nodrošināšanai būs nepieciešams kredīts.

Pēc ostas pārvaldības modeļa maiņas pašvaldība ir pārņēmusi iniciatīvu industrijas attīstības projektu virzīšanā, un nacionālas nozīmes industriālam parkam Ventspilī ir liela nozīme pilsētas ekonomikas attīstībā. Britu laikraksta “Financial Times” izdevums “FDI Intelligence” publicējis pētījumu “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2023”, kurā Ventspils ārvalstu tiešo investīciju piesaistes stratēģija atzīta par otru labāko Eiropā mikropilsētu kategorijā.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Zinoša 17.09.2023, 19:07:56

    Vai kāds var paskaidrot, kas notiks ar mazdārziņu kooperatīvu Siguldas un Celtnieku ielas stūrī?

  • 0
    Kriska 18.09.2023, 11:26:34

    Zināms- divi gabali gar Celtnieku ielu jau saņēma vēstules par to, ka līdz jaunām gadam jāizvāc personiskās mantas

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: