Valsts policija dažādām dienesta struktūrvienībām pēdējā laikā iegādājusies 449 jaunas automašīnas, tostarp, 18 ceļu policijai paredzētus netrafaretus spēkratus, informē Valsts policija.

No jauniegādātajām automašīnām 185 ir tā sauktie "mobilie iecirkņi" jeb speciāli pielāgotas un aprīkotas automašīnas, no kurām reaģējošie policisti varēs piekļūt visām nepieciešamajām sistēmām, tādējādi notikuma vietā raitāk risinot konkrēto jautājumu vienlīdzīgā kapacitātē, kāds tas iespējams policijas iecirkņos.

Šiem transportlīdzekļiem ir jauns, pilnvērtīgs un moderns aprīkojums operatīvai reaģēšanai dažādās situācijās. Tie aprīkoti ar 360 grādu kamerām, ātruma kontroles ierīcēm, automātisku numurzīmju atpazīšanas sistēmu, tostarp tajos ir speciāli ierīkota vieta diviem aizturētajiem, nodrošinot arī video un audio kontroli.

Tāpat papildu ceļu satiksmes uzraudzībai saņemtas 58 jaunas trafaretās un netrafaretās automašīnas. No tām 40 ir trafaretās, kā arī deviņas netrafaretās "Škoda Superb" un deviņas netrafaretās "Volkswagen Tiguan". Ceļu policijas rīcībā jau šobrīd ir desmitiem netrafaretu "Škoda Superb" un "Subaru Forester" spēkrati.

Minētās automašīnas ir jaudīgākas par līdz šim lietošanā esošajām, kā arī aprīkotas ar jaunu un modernu tehniku, tostarp 360 grādu kamerām, automātisko numurzīmju atpazīšanas sistēmu, uzlabotu speciālo iekārtu izkārtojumu un pārvietojamu planšeti ātrākai un efektīvākai iespējai fiksēto pārkāpumu demonstrēt pārkāpējam.

Vienlaikus saņemti transportlīdzekļi, kas paredzēti arī citām struktūrvienībām - Speciālo uzdevumu bataljona vajadzībām, izmeklētājiem, kinologiem, ekspertiem, arī administratīvajam blokam.

Jaunie transportlīdzekļi tiks nodoti visām teritoriālajām pārvaldēm policijas funkciju veikšanai, un tie būs redzami uz ceļiem visā Latvijā.

Papildu iegādāti desmit motocikli, kas jau rūpnieciski ir pielāgoti policijas vajadzībām un papildus satiksmes uzraudzībai, sabiedriskās kārtības uzraudzībai, kā arī izmantošanai citu uzdevumu izpildē iegādāti 16 bezpilota gaisa kuģi un sešas dronu detektēšanas iekārtas.

Jaunās transportlīdzekļu un dronu vienības iegādātas, piesaistot dažādus finanšu instrumentus.

To nozīmīgumu izcēla Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kurš norādīja, ka notiekošās pārmaiņas ir akcentētas uz policijas spēju reaģēt ātrāk un sniegt labāku pakalpojumu iedzīvotājiem, ļaut sabiedrībai just policijas klātesamību, preventīvi veltot ilgāku laiku darbam ielās.

"Jaunos policijas transportlīdzekļus turpmākos piecus gadus varēsim redzēt ik dienas. Izvērtējot iekšējos procesus un nepieciešamības, lielākais akcents šajos transportlīdzekļos ir likts kvalitātei, tehniskā aprīkojuma, transportlīdzekļa un sistēmu kapacitātei, vienlaikus domājot par to, lai policistiem būtu ērti veikt pienākumus, nodrošinot kvalitatīvu pakalpojumu," norādījis Ruks.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: