Ventspils slēpošanas kalnā ''Lemberga Hūte'' ir piegādātas rodeļu trases konstrukcijas no ražotnes Vācijā, lai tuvākajās dienās uzsāktu trases montāžu, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Slēpošanas kalnā šobrīd tiek veikta rodeļu trases pamatu izbūve, veicot stiegrojuma siešanu un betonēšanu, savukārt 248,6 m2 plašai servisa ēkai tiek veikta pārseguma un liektās sienas stiegrojuma siešana un veidņu montāža. Tuvākajās dienās paredzēts uzsākt rodeļu trases metāla konstrukciju montāžu, kas 6. septembrī tika piegādātas no rodeļu trašu ražotāja ''Josef Wiegand GmbH & Co. KG'' rūpnīcas Vācijā, kas ir viens no lielākajiem rodeļu trašu izgatavotājiem visā pasaulē. Ar 40 gadus ilgo pieredzi šis uzņēmums ir izgatavojis rodeļu trases Amerikas Savienotās Valstīs, Ķīnā, Apvienotos Arābu Emirātos un lielākajās Eiropas valstīs. Pašlaik tiek komplektētas piegādātās konstrukcijas, lai varētu uzsākt trases montāžu virzienā no kalna apakšas uz kalna virsotni.

Jau iepriekš tika ziņots, ka augstās klases vissezonas trase būs 808 metru gara ar 26 kamanām, kas būs atvērta visu gadu jebkuros laika apstākļos. Kamanas būs aprīkotas ar elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskām bremzēm, kas nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk. Lietus laikā kamanas būs aprīkotas ar aizsegiem, pasargājot pasažieri no nokrišņiem. Elpu aizraujošais nobrauciens būs 566 metru garš ar maksimālo ātrumu 40 km/h, turklāt izbraucienā varēs doties arī vecāks kopā ar bērnu, jo kamanu kravnesība būs 150kg. Būvprojekta ietvaros tiek paredzēta arī piegulošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Projekta īstenošanas rezultātā plānots radīt sešas līdz astoņas jaunas darba vietas Ventspilī, un plānots, ka jaunā rodeļu trase apmeklētājiem būs atvērta 2023.gada vasarā.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Heinrich 08.09.2022, 05:27:39

  Būtu gan laiks slēpošanas kalnam noņemt cietumnieka vārdu...
  Esot bijis nodoms nosaukt to par Ventspils sniega kalnu,ja ne mazais vīrelis gribējis zīmēties...

 • 0
  yolo 08.09.2022, 07:56:29

  Iesaku Ūdens piedzīvojumu parku pārsaukt par “Haritonova pirti”

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: