Jūras dzelmē netālu no Ventspils atrastas atlūzas, kas varētu būt no svētdienas vakarā avarējušās privātās lidmašīnas, pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra vadītājs Pēteris Subbota.

Viņš sacīja, ka iespējamās lidmašīnas atliekas uzietas ap 60 metru dziļumā pārsimt metru attālumā no vietas, kur jau sākotnēji tika veikti meklēšanas darbi. Atlūzas atrastas, veicot jūras gultnes skenēšanu, kas tika sākta otrdien pēcpusdienā.

Tagad tālākas analīzes rezultātā tiks noskaidrots, vai atrastās atlūzas tiešām ir no meklētās lidmašīnas. Tas varētu būt skaidrs jau šodien. Ja apstiprināsies, ka atlūzas ir no avarējušās lidmašīnas, nāksies starpinstitucionālā līmenī lemt par tālākajām darbībām, klāstīja Subbota.

Jautāts, vai tādā gadījumā lidmašīnu no jūras dzelmes varētu izcelt, viņš atbildēja apstiprinoši, paskaidrojot, ka lidaparāts ir neliels, tāpēc tā izcelšanai ar celtņiem nevajadzētu radīt īpašas problēmas, taču darbus varētu apgrūtināt lielais dziļums.

Latvijas dienestiem ir pieejama tāda tehnika, kāda būtu nepieciešama konkrētās lidmašīnas izcelšanai no jūras dzelmes, piebilda Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra vadītājs.

Jau ziņots, ka pirmdien Baltijas jūrā pirms tumsas iestāšanās atrastas cilvēka ķermeņa daļas, kas, iespējams, ir no pasažieru lidmašīnas katastrofā bojāgājušajiem.

Mirstīgās atliekas nogādātas Ventspilī un nodotas kriminālpolicijai.

Tāpat Jūras spēki otrdien sākuši meklēšanas darbus ar zemūdens robotu vietā, kur svētdien Baltijas jūrā avarēja lidmašīna.

Svētdienas vakarā netālu no Ventspils jūrā avarējusi Austrijā reģistrēta privātā pasažieru lidmašīna, kurā atradušies četri cilvēki.

Kā vēsta Spānijas laikraksts "El Pais", atsaucoties uz spāņu avotiem, kas ir pazīstami ar situāciju ap negadījumu, lidmašīna piederējusi vācu ģimenei.

Lidmašīna izlidojusi no Heresas, Spānijas dienvidos, un kontakts ar dienestiem uz zemes pazudis drīz pēc tam, kad lidmašīna bija pametusi Ibērijas pussalas gaisa telpu, vēsta "Bild".

Lidmašīnai vajadzēja nosēsties Ķelnes-Bonnas lidostā svētdienas vakarā.

Atbilstoši sākotnējai izmeklēšanai pilots varētu būt zaudējis samaņu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    Barons (Freiherr von ...) 07.09.2022, 12:45:59

    Krāsain Metāl vares nodot iekš Vtorcvetmet?Pēc kārtig izpētišans.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: