Lai nodrošinātu augstāku aizsardzību, no 25. janvāra sabiedriskajā transportā, taksometros un pasažieru komercpārvadājumos ar vieglo automobili visiem obligāti jāizmanto vismaz FFP2 klases respiratori bez vārsta vai medicīniskās sejas maskas, informē Satiksmes ministrijā.

Sabiedriskajā transportā izglītības iestādes izsniegtās nemedicīniskās (auduma) sejas maskas var lietot skolas vecuma bērni no septiņu līdz divpadsmit gadu vecumam. Savukārt bez sejas maskām vai respiratoriem sabiedriskajā transportā var braukt pirmsskolas vecuma bērni līdz septiņu gadu vecumam, bērni, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu, kā arī personas ar acīmredzamiem kustību vai psihiskās veselības traucējumiem.

Respiratoru vai medicīnisko masku lietošana sabiedriskajā transportā, taksometros un pasažieru komercpārvadājumos ar vieglo automobili ir obligāta arī visiem sabiedriskā transporta darbiniekiem, kas nonāk saskarē ar pasažieriem, piemēram, kontrolieris, konduktors, transportlīdzekļa vadītājs, un vadītājam, ja vadītāja kabīne nav pilnībā atdalīta no salona.

Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskajā transportā paliek spēkā iepriekš noteiktie drošības pasākumi un pakalpojumi tiek nodrošināti sarkanajā režīmā, tas nozīmē, ka pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešams sadarbspējigs sertifikāts. Tāpat paliek spēkā iepriekš noteiktais, ka valstspilsētām ir iespēja organizēt sabiedriskā transporta pakalpojumus daļēji drošajā režīmā bez salona ietilpības ierobežojuma.

Arī autoostas, kas nodrošina biļešu tirdzniecību, un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes dzelzceļa maršrutiem, nodrošinās pakalpojumus bez Covid-19 sertifikātiem. Obligāta prasība autoostās un dzelzceļa stacijās ir respiratoru vai medicīnisko masku lietošana.

Sabiedrisko transportlīdzekļu ietilpība nedrīkst pārsniegt 80% no transportlīdzekļa ietilpības, pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutu galapunktiem, ja nepieciešams uzņemt pasažierus, ietilpība noteikta 85% apmērā. Ja pārvadātājam transportlīdzekļa specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī jābūt marķētām sēdvietām, nodrošinot distancēšanās prasību ievērošanu.

Noteikts, ka sabiedriskajā transportā, kas saņem dotācijas no pašvaldības, braukšanas maksas atvieglojumi netiks piemēroti pilngadīgajām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Vienlaikus noteikts, ka pašvaldības var lemt par braukšanas maksas atvieglojumu noteikšanu vai faktiskās braukšanas maksas kompensēšanu vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamiem.

Savukārt valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Nemainīga paliek kārtība, ka braukšanas maksas atvieglojumi personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošinātas arī valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • -4
  qwerty 24.01.2022, 13:20:18

  ...un tad strauji mazināsies saslimstība! Āmen

 • -5
  sranskis 24.01.2022, 13:41:03

  Vai tie tur Brīvības bulvārī 36 ir padomājuši kā tas nabaga šoferis, veikala iekšālaidējs(asociācijas ar m.m.) tās maskas atšķirs?

 • -4
  Renars Z 24.01.2022, 13:53:35

  Ņirgāšanās par cilvēkiem.

 • -2
  Kriska 24.01.2022, 14:22:16

  Šoreiz Sranskim piekrītu

 • -1
  Heinrich 24.01.2022, 14:45:36

  No 25.februāra?
  Vai nav kāda kļūda rakstā?
  https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/45108-no-25-janvara-derigas-bus-tikai-mediciniskas-maskas-un-respiratori

 • -1
  kalambūrs 24.01.2022, 19:55:25

  polič ir lai vakte paš tās masku šovu.

 • -1
  Alens 25.01.2022, 00:38:21

  "kā arī personas ar acīmredzamiem kustību vai psihiskās veselības traucējumiem."
  Ja liek uzsvaru uz psihiskās veselības traucējumiem, tad ar šo mūsu tā saucamā valdība nu jau cenšas sev nodrošināt priekšrocības arī sabiedriskajā transportā. Nez vai dienesta auto apnikuši, vai arī šie uzskata sevi par sabiedrības daļu???

 • -3
  krustmateflorence 25.01.2022, 13:44:24

  MUĻĶO TAUTU AR TĀM MASKĀM, CIK ILGI TO MASKUBALLI VALDĪBA DOMĀ TURPINĀT?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: