17. janvārī novērsts uzbrukums ''Centrālās laboratorijas'' tīmekļa vietnei, laboratorija atvainojas iedzīvotājiem par īslaicīgajiem mājas lapas darbības traucējumiem.

Vakar no rīta tika konstatēts mēģinājums mērķtiecīgi pārslogot ''Centrālās laboratorijas'' sistēmas, kas radīja īslaicīgas piekļuves problēmas mājas lapas informācijai un pieraksta iespējām tīmekļa vietnē. Sakarā ar uzbrukumu, veidojās pārslodze zvanu centrā. Uzbrukums ir operatīvi novērsts un ''Centrālā laboratorija'' atvainojas par īslaicīgajām neērtībām saviem klientiem. Lietotāju dati nav skarti, laboratorija ievēro stingras drošības procedūras, sadarbojas ar drošības iestādēm.

''Centrālā laboratorija'' ir viens no lielākajiem SARS-CoV-2 paraugu testu veicējiem Latvijā un tās kapacitāte pašlaik ļauj veikt 15 000 SARS-CoV-2 paraugu testēšanu dienā. Pieprasījums pēc testiem ir augsts, šajā periodā tiek veikti vairāk nekā 5 000 testu dienā. Zvanu centra kapacitāte tiek papildināta. Medicīnas personāla (medicīnas māsu) trūkums var radīt šķēršļus sasniegt lielāku ikdienā veikto testu apjomu, jo arī medicīnas personāls slimo.

Laboratorija ņem bioloģisko materiālu Covid-19 testiem vairāk nekā 30 paraugu paņemšanas punktos visā Latvijā, veic paraugu paņemšanu mājas vizītēs, kā arī  pieņem dažādu citu laboratorisko analīžu paraugus vairāk nekā 60 filiālēs visā Latvijā. Laboratorijā strādā vairāk nekā 450 darbinieku.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: