Atbalsta centra ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām Cimdiņš jaunā ēka Kuldīgas ielā 4 ir atzīta par vienu no labākajiem projektiem Latvijā no vides pieejamības viedokļa.

Par to otrdien Ventspils Sociālajam dienestam tika pasniegta atzinības balva. «Labklājības ministrija sadarbībā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju SUSTENTO apsekoja objektus, kas īstenoti ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, un pēc noteiktiem kritērijiem atlasīja Latvijā 15 labās prakses līderus. Ventspils Sociālais dienests ir viens no šiem līderiem, un mēs Labklājības ministrijas vārdā pasniedzam šo apbalvojumu,» skaidro izdevniecības Dienas mediji pārstāve Santa Butāne. Viens no galvenajiem vērtēšanas kritērijiem bija – ieviestie risinājumi vides pieejamības nodrošināšanā.

Saņemot balvu, Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna sacīja, ka ikvienam pieejamai videi nav jābūt kā «ekstrai», bet gan normālai ikdienas sastāvdaļai: «Tas ir tikai normāli, ka jebkuram cilvēkam, kuram ir kādas citādas vajadzības nekā mums ikdienā, ir tādas pašas iespējas kā ikvienam. Kamēr paši neesam nonākuši situācijā, kad mēs kaut ko nevaram, mums nav arī izpratnes par to, cik grūti ir tiem cilvēkiem, kas patiešām kaut ko nevar. Tas, kurš ir kaut reizi dzīvē salauzis kāju un ar kruķiem gājis pa ielu, piemēram, tādos ziemas apstākļos kā šodien, vai mēģinājis atvērt durvis, kas veras nevis uz iekšu, bet gan uz āru, saprot, cik tas ir neiespējami. Manuprāt, mums sabiedrībā ir jāmaina domāšana uz to, ka mums visiem ir vienlīdzīgas iespējas un pielāgota vide ir jaunais normālais

Jāatgādina, ka Vecpilsētas ēka Kuldīgas ielā 4 un tās apkārtējā vide tika pārbūvēta un atjaunota Ventspils domes realizētajā projektā Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Ventspils pilsētas pašvaldībā, lai radītu jaunu dienas centru ar 373 m2 lielu platību. Ēka ekspluatācijā tika nodota 2020. gada 3. decembrī. Savukārt šā gada sākumā ēka tika nodota bezatlīdzības lietošanā atbalsta centram Cimdiņš, lai veicinātu sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu pieejamību Ventspils bērniem, jauniešiem un pilngadīgām personām ar īpašām vajadzībām.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  krustmateflorence 10.12.2021, 15:01:32

  Vai visi darbi apzinīgi un tā no sirds izdarīti līdz galam?
  Diezvai tā šogad būs, stipri šaubos.

 • -2
  Marta P 13.12.2021, 15:10:23

  Kas tad nebūtu padarīts?
  Cimdiņam jaunas telpas sarūpētas. Cilvēkiem palīdzība krīzes laikā nodrošināta. Tika par rastas jaunas iespējas, pabalsti, kā palīdzēt grūtībās nonākušajiem..
  Jums, kā miljonārei pietrūka kāda sociālā dienesta palīdzība? jums tāda pienāktos, pēc jūsu domām?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: