Laboratorijas "Bior" filiālē Ventspilī ar svešu siekalu palīdzību cilvēkiem bijusi iespēja dabūt realitātei neatbilstošu pozitīvu Covid-19 testu un rezultātā tikt arī pie pārslimošanas sertifikāta, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Kādai ģimenes ārstei Ventspilī bija radušās aizdomas, ka vienā no laboratorijām var tikt pie pozitīva Covid-19 testa un pēcāk - pie pārslimošanas sertifikāta arī cilvēks, kurš, iespējams, ar vīrusu nemaz nav sasirdzis. Ārste skaidroja, ka īsi pirms 15.novembra, kad spēkā stājās prasība par Covid-19 sertifikātu, vairākas personas pēkšņi informējušas, ka tām ir pozitīvs siekalu tests. Šīs personas iepriekš arī paudušas nevēlēšanos potēties, turklāt pirms testa veikšanas par saslimšanas simptomiem un sliktu pašsajūtu nemaz nav sazinājušās ar ģimenes ārstu. Visas šīs personas vienojusi viena laboratorija, kurā varēja nodot siekalu testu, trauciņā siekalas saspļaujot bez laboratorijas darbinieka uzraudzības - ārā vai pat mājās.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) apliecināja, ka pozitīvs "Bior" siekalu testa rezultāts ir pamats sertifikāta iegūšanai, bet, piemēram, "Gulbja laboratorijas" kioski, kuros cilvēks siekalas nodod attālināti - nē.

Pēc nepatiesi pozitīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanas personai tikai jāpasēž mājās, ievērojot pašizolāciju, turklāt arī šādu testu, ja persona apgalvo, ka tai ir saslimšanas simptomi, apmaksā valsts.

"Bior" direktora vietniece laboratoriju jautājumos Olga Valciņa apgalvoja, ka, visticamāk, ka pirmais, ko darīs laboratorija, ir pārtrauks ņemt no pieaugušajiem siekalu paraugus tur, kur nevar klāt stāvēt.

Valciņa atzina, ka nereti arī pašiem jau iepriekš radušās aizdomas, ka krāpniecība notiekot, jo īpaši gadījumos, kad siekalu paraugus nodod uzņēmumu darbinieki kolektīvi. "Piemēram, ja jums pēkšņi vienā kolektīvā saslimuši pieci cilvēki reizē. Vai, piemēram, cilvēks… ir arī bijuši gadījumi, kad zvana viņa darba devējs un saka - kaut kas nav tīrs: atnāca priecīgi, visi laimīgi, saka, ka viņi esot slimi," stāstīja Valciņa.

Šādus negodprātīgas rīcības gadījumus gan esot iespējams atklāt, jo visi Covid-19 pozitīvie paraugi tiek uzglabāti laboratorijās un tiem visiem var veikt DNS analīzes. Valciņa uzsvēra, ka laboratorija varētu pamazām pārbaudīt visus paraugus, taču viņa arī akcentēja, ka policistu pie katra testa nodevēja pielikt nevar.

Gan "Bior", gan policijā aicina cilvēkus atzīties, ja ir nopirkts sertifikāts vai tas ir iegūts citos negodīgos ceļos.

Tāpat viltotais sertifikāts var nākt gaismā vai nu, piemēram, ja tiek aizturēts kāds tā pārdevējs un viņš, aizstāvot sevi, sāk dalīties, kam tos pārdevis, vai arī tas atklājas, cilvēkiem nonākot slimnīcā.

Lasi vēl

Komentāri (11)

 • -12
  an2ru2 30.11.2021, 10:34:21

  Vai var uzzināt šīs ģimenes ārstes vārdu uzvārdu? Tautai jāzina savi "uzticamie" ģimenes ārsti, tā pat kā tai jāzina to neapzinīgo ģimenes ārstu vārdi, kuri atteicās vakcinēties un kurus atlaida no darba.

 • -6
  Gunārs Pētersons 30.11.2021, 10:58:59

  Ar norunu, ka uzzinām tavu un pārējo troļļu vārdus.

 • -2
  PikiRaitis 30.11.2021, 13:56:30

  Tu tekstu visu izlasīji? KĀRTĪGI?
  Pateicoties šai ģimenes ārstei un cilvēkam, kurš ziņoja par nolaidību Bior.
  Atkal izlasa vienu teikumu un no mušas uzpūš ziloni

 • 0
  žurka 30.11.2021, 11:04:20

  Interesanti, kā tā pieaugušie tur mierīgi varēja iet un nodot tos testus, pie tam vēl ne klātienē taisītus? Tā informācija taču bija kā minimums vismaz jāzina. Jo to, ka skolnieku testus apstrādā šī laboratorija, tas bija zināms, bet tur ir pavisam cita kārtība. Uz Covid testu Lielā ielā 7 arī varēja tikt ar ārsta nosūtījumu, ja ir simptomi.

 • -6
  Barons (Freiherr von ...) 30.11.2021, 11:50:56

  Šitos krāpniekus - gan no vienas,gan no otras puses - vajadzētu speciāli aplipināt ar Covid-19 un,ja pēc tam ārstēt,tad tikai par pilnu samaksu!

 • -9
  kalna kungs 30.11.2021, 13:00:47

  Pa lielam visus, kuri atsakās pildīt epidimioloģiskos noradījumus, vajadzētu arstēt par pilnu samaksu. Tad varbūt sāks domāt, savādāk tikai retais laikam apzinās cik, tas viss reāli izmaksā, jo patreiz lidzekļi nāk no mūsu nodokļiem. Un par atsevišķu indivīdu gudrību maksājam visi. Un tā mūzīgā kladzināšana, ka citur visi dzīvo normālu dzīvi , jau aknās sēž. Visu 20. gadu ceļoju, dēļ darba, biju gan skandināvijā, gan krievijā un faktiski visās eiropas valstīs, trāpīju visos lockdaunos. Un ziniet ko es tur redzeju? Cilveki doma ar galvu un pamata ievēro dotos noradijumus, kā rezultātā tas viss atrisinas nesalīdzinami ātrāk. Bet protams mūsu caurbirušie bāliņi, kas skolas laika bija "teicamnieki", šobrīd pēkšņī ir gudrāki par visiem ekspertiem. Galvenais skaļi bļaut "covid neeksistē!" un apstrīdēt jebkuru ar faktiem pierādāmu viedokli. Kā ķirsītis kūkas galā, šie centieni apiet sistēmu, tādējādi apdrautot gan sevi, gan citus.

 • -3
  PikiRaitis 30.11.2021, 14:03:14

  Teiksim, šeit Ventspilī atklāja, kā viegli iegūt pārslimošanas sertifikātu.
  Un skaitlis ļoti liels nav, bet tomēr statistikai ar covid saslimušajiem ir nepatiess.
  Un nav jau zināms, vai citās iestādēs nav līdzīgi

 • -11
  domāju 30.11.2021, 14:21:44

  Bet, ja Bior, iedod priekš slimās mammas tukšu testu trauku- diezgan cilvēcīgi.... Nav slimam cilvēkam jāstaigā apkārt...

 • -4
  nomaļnieks 01.12.2021, 10:50:37

  Jo vairāk valsts neļaus cilvēkiem normāli dzīvot, jo vairāk cilvēkis meklēs apvedceļus. Vakcinācijai nav nekāda sakara ar slimošanu. Kam lemts nomirt ar Covid, tas nenoslīks.

 • 0
  Vpr 01.12.2021, 18:44:03

  Kādam tas bija izdevīgi, lai pārtikas drošības un veterinārijas dienests pieņemtu pieaugušo cilvēku Covid-19 testus.

 • -3
  Janis Zvejnieks 01.12.2021, 18:53:52

  Nenosmieties :)))Viens trollis petersons,maca anusam2,ka dzivot :)))Jums toks mamm un paps vards iedev un uzvards ar, nac lidz pura .Tad paradas pasak tels barons minhauzens,uz lod atlidojs un sav lidojum redzejum iestarpin :)))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: