Aivars Lembergs iesniedzis tiesībsargam sūdzību par to, ka pret viņu pārkāptas cilvēktiesības, kas garantētas Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 5. pantā – tiesības uz brīvību, kuras var ierobežot tikai ar atbilstošu pamatojumu.

Jau iepriekš tiesībsargs konstatējis, ka Rīgas apgabaltiesa pārkāpusi Lemberga tiesības uz brīvību, kas garantētas LR Satversmes 94. pantā, jo viņš tika apcietināts šā gada 22. februārī, nemotivējot (ne juridiski, ne faktiski nepamatojot) apcietinājuma nepieciešamību.

Pēc četriem mēnešiem, 22. jūnijā, kļuva zināms tiesas spriedumā pieņemtais apcietināšanas pamats. Tā kā apcietinājuma pamats spriedumā bija formulēts abstrakti, nekonkrēti, tātad nebija pamatots, Lembergs iesniedzis sūdzību tiesībsargam.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -3
    Kaudzītes brālis. 03.09.2021, 20:27:48

    Aiz garlaicības sācis skribelēt sūdzības?Lai sūdzas kaut vai Romas pāvestam.Tik un tā savam cietumnieka liktenim neizbēgs.

  • -1
    Antonija 03.09.2021, 21:16:30

    Vai tiešām tas neliekas smieklīgi, nu ja jāsēd čokā, tad jāsēd ne jau jāvada sēdes, vai tiešām Latvijas tiesa ir tik vāja .Ko tad vispār iesāka šo lietu?Jāmaina visi tiesneši ,prokurori,valdība,jeb tas ir tikai ,lai tautai aizmālētu acis?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: